بهترین خودروهای سال ۲۰۲۴ آمریکا

سه شنبه 19 دی 02 ساعت 10:58
بهترین خودروهای سال 2024 آمریکا

در یک رای‌گیری با شرکت خبرنگاران خودرو، تویوتا پریوس به عنوان بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ آمریکای شمالی انتخاب شد. در این رای‌گیری کیا EV9 به عنوان بهترین شاسی‌ بلند سال معرفی شد و عنوان بهترین وانت سال به فورد سوپر دیوتی رسید.

این سی‌امین سالی است که انتخاب بهترین ماشین سال آمریکای شمالی به رای گذاشته می‌شود. این رای‌گیری توسط سازمانی مستقل برگزار می‌شود که با هیچ خودروسازی ارتباط ندارد. ۵۰ خبرنگار از نشریات خودرو در آمریکا و کانادا ماشین‌هایی که قرار است هر سال به بازار عرضه شود را در سه مرحله بررسی کرده و به آنها رای می‌دهند و در پایان بهترین ماشین را از بین سه ماشین که به مرحله آخر رسیده‌اند انتخاب می‌کنند.

تویوتا پریوس برای کسب عنوان بهترین ماشین سال در مرحله آخر با هیوندای آیونیک ۶ و هوندا آکورد رقابت می‌کرد. ظاهر اسپرت نسل جدید این ماشین و مصرف سوخت پایین این ماشین هیبرید از جمله دلایلی بود که توجه هییت داوران را جلب کرد.

کیا EV9 در بخش ماشین‌های شاسی‌بلند در رقابتی درون خانواده‌ای شرکت کرد. جنسیس GV70 هیبرید-الکتریکی و هیوندای کونا دو فینالیست دیگر در این بخش بودند که هر دو ساخت گروه خودروسازی هیوندای-کیا هستند. الکتریکی بودن و کره‌ای بودن این شاسی‌بلندها توجه رسانه‌ها را جلب کرد. داوران در تحسین کیا EV9 گفتند که خودروساز کره‌ای با ساخت این ماشین هفت نفره الکتریکی با قیمتی بسیار کمتر از رقیبانش، معادلات را در این کلاس خودرو بر هم زده است. کیا EV9 همچنین به خاطر نوآوری‌ در طراحی و ارائه فن‌آوری‌های جدید تحسین شد.

رقابت در بخش وانت کاملا آمریکایی بود. فورد برای کسب عنوان بهترین وانت سال با شورلت کلرادو و شورلت سیلورادو الکتریکی رقابت می‌کرد. قدرت فورد سوپر دیوتی ، امکاناتی که در اختیار راننده می‌گذارد و قابلیت تغییر ماشین برای پاسخ به نیازهای مختلف راننده از دلایلی بود که داوران برای انتخاب این ماشین اعلام کردند.

سال گذشته آکورا، زیرمجموعه لوکس شرکت هوندا با مدل اینتگرا بهترین ماشین سال شد. سال گذشته همراه با آکورا، وانت فورد F150 بهترین وانت و کیا EV6 به عنوان بهترین ماشین شاسی‌بلند انتخاب شدند.

سازمان برگزار کننده رقابت بهترین ماشین سال به مناسبت سی‌سالگی این رقابت، آماری از برندگان سال‌های پیشین منتشر کردند که نشان می‌دهد فورد با دریافت ۱۶ جایزه پرافتخارترین خودروساز بوده است. پس از فورد، شورلت با ۱۰ و هوندا با شش جایزه در رده دوم و سوم قرار دارند.

از ۷۰ ماشینی که در سی سال گذشته به عنوان بهترین ماشین سال آمریکای شمالی معرفی شده‌اند ۳۹ ماشین ساخت خودروسازان آمریکایی، ۱۳ ماشین ژاپنی و هشت ماشین کره‌ای بودند. وانت فورد F150 با شش جایزه پرافتخارترین مدل در بین برندگان است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar