تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹

سه شنبه 14 اسفند 97 ساعت 11:42
تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر نمایشگاه خودروی ژنو 2019

خیلی از کارشناسان و تحلیلگران عقیده دارند که مساله جنجال برانگیز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تبعات منفی گوناگونی بر روی نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ خواهد گذاشت.

با توجه به آنکه نمایشگاه‌های بین‌المللی گوناگون در صنعت خودرو هر از گاهی در گوشه و کنار جهان برگزار می‌شود، خیلی از مشتریان و علاقمندان به صنعت خودرو همواره در بزرگترین و معروف‌ترین این نمایشگاه‌ها شرکت کرده و به مشاهده جدیدترین محصولات و دستاورهای موفقیت‌آمیز کمپانی‌های خودروسازی گوناگون در جهان می‌پردازند.

یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های خودرو در جهان، نمایشگاه ژنو است که قرار است از تاریخ ۷ تا ۱۷ ماه مارس سال جاری میلادی هم برگزار شده و میزبان خیل عظیمی از شرکت کنندگان و علاقمندان باشد.

اکنون در آستانه برگزاری این نمایشگاه بزرگ و مهم، خیلی از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودروسازی عقیده دارند مساله جنجال برانگیز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که مدتهاست تبدیل به یک بحران در این کشور و همچنین منطقه یورو شده است، سایه سنگینی بر روی نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ خواهد انداخت و تا اندازه‌ای فعالیت کمپانی‌های خودروساز حاضر در آن را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

بر اساس تحلیل و گفته‌های کارشناسان و تحلیلگران، به نظر می‌رسد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با تبعات منفی گسترده‌ای در صنایع گوناگون مانند خودروسازی رو به رو بوده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تصمیم به عدم ادامه فعالیت شرکت‌های خودروسازی خارجی مانند نیسان موتورز، جگوار، فورد و هوندا موتورز اشاره کرد که مجبور شده‌اند به کاهش فعالیت، تولید و یا محدودیت میزان تولید محصولات خود در بریتانیا بپردازند تا علاوه بر پرداخت ضرر و زیان‌های کمتر، تبعات منفی ناشی از کاهش تولید تحت تأثیر بریگزیت را بکاهند.

یکی از این تبعات منفی مربوطه، احتمال کاهش استقبال مشتریان انگلیسی از برخی مدل و خودروهای خارجی خواهد بود که خودروسازان و تولیدکنندگان به منظور پیشگیری از متضرر شدن خود، تصمیم گرفته و در نظر دارند که تولید بعضی از محصولات خود را در این کشور را متوقف اعلام کنند.

این در حالیست که پیش‌تر هم کارشناسان و تحلیلگران در شبکه اسکای‌نیوز گفته بودند که اگر بریگزیت بدون رسیدن به یک توافق نهایی انجام بپذیرد، تحت تأثیر تغییر قوانین و تعرفه‌های سازمان تجارت جهانی و تضعیف نرخ ارز پوند، تمامی زنجیره تأمین کارخانه و شرکت‌های گوناگون را بهم ریخته و تهدید بزرگی برای مشاغل به وجود خواهد آورد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar