تسلا رکورد هفت‌رقمی ثبت کرد

یکشنبه 22 فروردین 00 ساعت 11:44
تسلا رکورد هفت‌رقمی ثبت کرد

مجموع فروش مدل‌های ۳ و Y تسلا از رقم یک میلیون دستگاه گذشت. به زودی هم مدل ۳ به تنهایی از این نقطه عطف عبور می‌کند.

بعد از آن که آمار فروش فصل اول خودروسازان دنیا انتشار یافت، رقم فروش مدل‌های ۳ و Y تسلا ۷ رقمی شد. بر این اساس، در پایان ماه مارس ۲۰۲۱، رقم یک میلیون و ۷۴ هزار و ۴۶ دستگاهی فروش برای تسلا به ثبت رسید.

طبق پیش‌بینی‌ها، در فصل دوم سال ۲۰۲۱، فروش مدل ۳ تسلا از رقم یک میلیون دستگاه عبور می‌کند. تسلا اولین خودروی برقی است که فروش آن ۷ رقمی شده است. فروش تجمیعی مدل‌های S و Y بیش از ۵۱۰ هزار دستگاه بود که برای این مدل کوتاه از عمر این دو محصول رقم خیره‌کننده‌ای است.بنابراین رقم فروش کل محصولات برقی خودروسازی تسلا اکنون یک میلیون و ۵۸۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه است.

اگر اتفاق غیر‌منتظره‌ای مانند کرونا پیش نیاید، انتظار می‌رود که رقم فروش تسلا در سال ۲۰۲۱ از ۲ میلیون دستگاه عبور کند. البته رسیدن به عدد ۷ رقمی یک میلیون دستگاه به اندازه کافی هیجان‌انگیز است. تسلا به زودی رسیدن به این رقم را برای تنها یک محصول از محصولاتش یعنی مدل۳ اعلام خواهد کرد. هیچ شرکت دیگری موفق به فروش این تعداد خودرو برقی نشده و در حال حاضر مدل۳ تسلا پرفروش‌ترین خودروی تمام برقی در دنیاست. با این حال خودروسازان دیگری هستند که با حسرت این آمار و ارقام را دنبال می‌کنند، به نحوی که فولکس واگن آلمان به زودی تسلا را به چالش خواهد کشید.

به احتمال زیاد ظرف یک دهه آینده، تولید و فروش تسلا سالانه ۷ رقمی خواهد بود. با توجه به برنامه تولید باتری‌های(۳۰۰۰ GWH (3TWH امکان تولید ۳۰ میلیون دستگاه خودروی برقی در سال تا سال ۲۰۳۰ فراهم خواهد شد. زمان مشخص خواهد کرد که این برنامه‌ها تا چه اندازه به حقیقت می‌پیوندند. اگر قرار باشد میلیون‌ها نفر خودروی تمام برقی بخرند، باید قیمت آن هم مقرون به‌صرفه‌تر شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar