توقف تولید پورشه به دلیل جنگ در اوکراین

سه شنبه 17 اسفند 00 ساعت 11:05
توقف تولید پورشه به دلیل جنگ در اوکراین

تهاجم روسیه به اوکراین همچنان ادامه دارد و همین موضوع باعث شده در صنعت خودرو نیز اثر بگذارد. این مشکل در کنار مشکلات زنجیره تامین که قبلاً به دلیل کمبود نیمه هادی‌ها به وجود آمده بود، تاثیرات منفی در صنعت خودرو گذاشته است.

این اختلالات در تولید هم اکنون اتفاق افتاده است و پستی در توییتر از Caleb J Schroeter  ادعا کرده که این توقف هر مدلی از خودروهای این کارخانه خودروسازی را شامل می شود.

طبق پست توییتر، تعطیلی خودرو‌ها در ۲ مارس با Macan و پانامرا و پس از آن تایکان در ۳ مارس آغاز شد. اگر اطلاعات دقیق باشد، تولید پورشه کاین در ۷ مارس قطع می‌شود. تولید ۷۱۸ در ۱۴ مارس متوقف می‌شود و در نهایت، با توقف تولید GT3 / Touring در ۱۷ مارس به ۹۱۱ می‌رسد.

تولید جنرال ۹۱۱ در آخرین روز مارس قطع می‌شود. در پست توییتر اشاره‌ای نشده است که تعطیلی‌ها چه مدت طول می‌کشد، علاوه بر این که تمام خطوط تا حدی متوقف خواهند شد.

سخنگوی پورشه تایید کرد که تولید در کارخانه لایپزیگ در ۲ مارس تعطیل می‌شود که پانامرا و ماکان در آنجا ساخته می‌شوند. تعطیلی در ابتدا تا پایان این هفته (۱۱ مارس) است. در حال حاضر، کارخانه تولیدی در زوفن هاوزن تحت تأثیر قرار نگرفته است، اما سخنگوی پورشه گفت: "گام‌های بعدی در یک فرآیند منظم انجام خواهد شد. در روز‌ها و هفته‌های آینده، ما به صورت کوتاه‌مدت کار خواهیم کرد و به طور مداوم وضعیت را مورد ارزیابی مجدد قرار خواهیم داد. "

تقریباً هر خودروساز بزرگی به فکر کمک به اوکراین است؛ گروه فولکس واگن، پورشه، مرسدس بنز و استلانتیس هفته گذشته ۱ میلیون یورو به امداد اوکراین کمک کردند و امروز نیسان به آن‌ها پیوست. فورد ۱۰۰۰۰۰ دلار، جنرال موتورز ۲۵۰۰۰۰ دلار اهدا کرد و همه این برند‌ها به همراه هوندا، تویوتا و ولوو یا صادرات به روسیه را متوقف کرده‌اند، یا فعالیت‌های خود را در منطقه تعطیل کرده‌اند.

باشگاه خبرنگاران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar