جگوار هم بریتانیا را ترک می‌کند

سه شنبه 16 بهمن 97 ساعت 12:31
جگوار هم بریتانیا را ترک می‌کند

به نظر می‌رسد که کمپانی جگوار لندرور هم می‌خواهد تولید خودرو و محصولات خود را در بریتانیا به دلیل وضعیت نامشخص توافق بریگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متوقف اعلام کند.

با توجه به آنکه دولت ترزامی، نخست وزیر بریتانیا تاکنون نتوانسته است پیش نویس توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا را در پارلمان انگلیس به تصویب برساند و بنابراین می‌توان گفت که طرح بریگزیت با شکست رو به رو شده و شرایط نامعلومی در پیش روی این کشور قرار دارد، خیلی از کمپانی‌های خودروسازی در جهان از جمله کمپانی‌های ژاپنی مانند هوندا و نیسانموتورز تصمیم گرفته‌اند که به طور موقت تولید خودرو و محصولات خود را در این کشور متوقف کنند.

اکنون تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت موتور ۱، هم حاکی از آن است که کمپانی‌های خودروسازی جگوار لندرور هم اعلام کرده است تحت تأثیر شرایط نامعلوم و نامشخص توافق بریگزیت و همچنین احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا که تبعات منفی گسترده را به دنبال خواهد داشت، تولید محصولات خود را در ماه‌های آینده متوقف خواهد کرد.

این کمپانی که محصولاتش را در کارخانه‌های کسل برومویچ و سولی‌هال (Solihull) به تولید می‌رساند، درپی تشدید و افزایش نگرانی خیلی از سرمایه گذاران و شرکت‌های فعال در حوزه‌های گوناگون به ویژه صنعت خودروسازی در نظر دارد که مانند بعضی دیگر از خودروسازان، توقف تولید خودروهایش در کارخانه‌های فعال در این کشور را به طور رسمی اعلام کند.

این خبر توقف خودروهای جگوار لندروور روی فعالیت و تولید هر سه کارخانه این کمپانی در بریتانیا و همچنین کارخانه تولید پیشرانه آن در شهر ولورهمپتون تأثیرگذار خواهد بود. البته لازم به ذکر است که این شرکت کارخانه‌هایی در کشورهای برزیل، چین و هند هم دارد که مساله بریگزیت روی آنها تأثیر چندانی نخواهد گذاشت.

یکی از سخنگویان این شرکت که از سال ۲۰۰۸ میلادی به گروه صنعتی و خودروسازی هندی تاتاموتورز (Tata Motors) تعلق دارد، یادآوری کرده است که از موفقیت و پیروزی در توافق بریگزیت و ارائه توافق و پیش نویسی مناسب برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ناامید شده‌ایم و این طور که به نظر می‌رسد دیگر راهکار و دلیلی برای ماندن و تولید در این کشور برای ما باقی نمانده است.

البته در اینجا باید گفت که مساله بریگزیت تنها مشکلی نیست که جگوار لندرور با آن رو به رو شده است، بلکه این شرکت تحت تأثیر کاهش تقاضا و استقبال مشتریان برای خرید خودروهای دیزلی طی یک سال اخیر باعث شد این خودروساز با ضرر و زیان گسترده‌ای رو به رو شود و به همین ترتیب هم هزاران شغل از بین رفت.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar