انتشار تصاویر نسخه تولیدی رنو ۵ جدید

یکشنبه 19 آذر 02 ساعت 09:59
انتشار تصاویر نسخه تولیدی رنو ۵ جدید

نسخهٔ تولیدی رنو ۵ الکتریکی اوایل اسفندماه رونمایی خواهد شد اما به لطف افشای تصاویر، حالا می‌توانیم طراحی آن را ببینیم.

رنو با معرفی کانسپتی در اوایل سال ۲۰۲۱، خبر از احیای رنو ۵ در قالب یک هاچ‌بک الکتریکی داد. نسخهٔ تولیدی این خودرو قرار است اواخر فوریهٔ ۲۰۲۴ رونمایی شود اما حالا به لطف انتشار تصاویر ثبت تجاری توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی، طراحی آن لو رفته است. این هاچ‌بک الکتریکی جذاب جایگزین مدل Zoe خواهد شد و بخش پرفورمنس رنو یعنی آلپین هم نسخهٔ داغ آن را ارائه خواهد کرد.

این خودرو که قرار است با نام رنو ۵ E-Tech به بازار عرضه شود، تا حد زیادی به نسخهٔ کانسپت خود وفادار مانده و حتی طراحی رینگ‌های آن‌هم از کانسپت گرفته شده است هرچند که رینگ‌ها در اینجا کمی کوچک‌تر به نظر می‌رسند. بااین‌حال، با نگاهی دقیق‌تر می‌توان متوجه تفاوت‌هایی با رنو ۵ کانسپت شد. به‌عنوان‌مثال، نوار LED بین چراغ‌های عقب حذف و با یک‌ تریم مشکی‌رنگ جایگزین شده است. علاوه بر این، آینه‌های جانبی بزرگ‌تر شده، دستگیرهٔ درهای جلو با نمونهٔ سنتی جایگزین شده و دستگیرهٔ درهای عقب روی ستون C کمی بزرگ‌تر شده است.

انتشار تصاویر نسخه تولیدی رنو 5 جدید

نکتهٔ جالب اینکه در این خودرو دو درگاه شارژ وجود دارد که روی گلگیرهای چپ و راست جلو تعبیه شده‌اند. سقف مشکی‌رنگ و تریم قرمزرنگ هم از دیگر ویژگی‌های جالب رنو ۵ E-Tech هستند. هرچند این خودرو صرفاً به‌صورت الکتریکی تولید خواهد شد اما روی پلت‌فرم الکتریکی اختصاصی ساخته نشده است. رنو ۵ جدید از پلت‌فرم کلیو استفاده می‌کند و تا ۷۰ درصد با این هاچ‌بک درون‌سوز اشتراک دارد تا هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند. این پلت‌فرم که AmpR Small نام دارد (قبلاً CMF-B EV نام داشت) در عقب از سیستم تعلیق چند اتصالی بهره می‌برد که برای خودروهای سگمنت B غیرمعمول است و هندلینگ چابک‌تری را فراهم می‌کند.

رنو ۵ E-Tech در ابتدا صرفاً با باطری ۵۲ کیلووات ساعتی به بازار عرضه خواهد شد که برد ۴۰۰ کیلومتری را فراهم می‌کند اما بعداً یک نسخهٔ ارزان‌تر با پکیج باطری ۴۰ کیلووات ساعتی هم ارائه خواهد شد. این باطری‌ها در مقایسه با Zoe چگالی انرژی بیشتری دارند. این هاچ‌بک جدید اما با طول تنها ۳.۹۲ متر، از Zoe کوچک‌تر خواهد بود. رنو قیمت رنو ۵ الکتریکی را حدود ۲۵ هزار یورو اعلام کرده است. این هاچ‌بک فرانسوی جدید در ۲۶ فوریه برابر با ۷ اسفند در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar