معرفی شاسی بلند چینی و عجیب بولیگر B35

جمعه 22 مهر 01 ساعت 16:02
معرفی شاسی بلند چینی و عجیب بولیگر B35

هاوتای نام یک کمپانی خودروسازی چینی است که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. در سابقه فعالیت این شرکت نام ۱۴ خودرو در کلاس های شاسی بلند، سدان و الکتریکی مشاهده می شود که هیچ کدام در بازار خودرو کشور چین مطرح نیستند.

هاوتای در فاصله سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ با هیوندای همکاری داشت.

یکی از محصولات هاوتای که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و انتقادات فراوانی نیز متوجه آن بود، بولیگر بی۳۵ نام دارد که القابی مانند زشت ترین شاسی بلند همراه خود دارد.

بولیگر B35 براساس نسل اول پورشه کاین( از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ روی خط تولید بود) توسعه یافته بود یا بهتر بگوئیم از آن کپی شده است! بولیگر بی۳۵ در بازار روسیه نیز عرض شد.

این در شرایطی است که سال ۲۰۱۷، پورشه مشغول تولید نسل سوم کاین بود که انقلابی از طراحی و فناوری را در مقایسه با نسل اول همراه خود داشت.

در رابطه با طراحی این خودرو نیازی به توضیح خاصی وجود ندارد، فقط کافی است آن را با کاین مقایسه کنید تا عمق فاجعه مشخص شود! قسمت دماغه نماینده تلاشی کاملا ناموفق است که حاصل کار بیشتر به لیفان اکس۶۰ شباهت دارد(مدل ۲۰۱۵) تا پورشه کاین.

در نمای جانبی نیز یک شیب ناموفق تا چراغ های اصلی عقب را مشاهده می کنیم که حالتی افتاده و سنگین را نمایش می دهد که بازهم با اندام ورزشی کاین به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

فضای کابین هم در تصاویر مشخص است بویژه طراح راه راه بخش هایی از فرمان و کنسول میانی، که این هم در نوع خود عجیب و غریب به نظر می رسد. کیفیت پایین بخش های تشکیل دهنده تزئیات کابین از پلاستیک سخت نیز با بهترین مواد موجود در صنعت جهانی خودرو که برای توسعه کابین کاین استفاده شده اند، هیچ محلی از مقایسه باقی نمی گذارد.

مجموع این عوامل سبب شده تا بولیگر B35 جز بدترین و زشت ترین خودروهای چینی در آن زمان شناخته شود.

بولیگر بی۳۵ از منظر ابعاد برابر با ۴۶۱۸ میلیمتر در طول، ۱۸۵۸ میلیمتر در عرض و ۱۵۷۳ میلیمتر در ارتفاع توسعه دارد. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۲۰ میلیمتر است. فاصله از سطح زمین ۱۷۲ میلیمتر است.

در بخش پیشرانه از تپنده ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو با ۱۶۱ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۱۵ نیوتن متر استفاده شد که متوسط مصرف سوخت آن برابر با ۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. ظرفیت باک ۶۵ لیتر و بیشینه سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

در بخش جعبه دنده نیز تنها آپشن موجود، نمونه ۵ سرعته دستی در ارتباط با محور جلو بود.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar