معرفی استون مارتین ونتیج F1

سه شنبه 9 آذر 00 ساعت 15:42
معرفی استون مارتین ونتیج F۱

این هیولای خیابانی با لوگوی F1 یادآور ویژگی های خاصی است که آنرا با خودروهای ویژه پیست فرمول ۱ قابل مقایسه خواهد کرد! و دقیقا منظور طراحان ونتیج نیز تاکید بر همین مورد بوده است.

کد رنگ بدنه اختصاصی با نام سبز اطلسی و داخل کابین ترکیبی از فانتوم گری و سبز لیمویی را ارائه می دهد. در تمامی قسمت های بدنه می توان جزئیات اسپرت بسیار زیبایی را نیز مشاهده کرد که بیننده را مجذوب خود می کنند.

طراحی: از فیزیک تا زیبایی
رینگ های آلومینیومی ۲۰ پره در اندازه ۲۱ اینچی، خطوط و تفاوت سطح ایجاد شده روی درپوش موتور، آبشش انتهای گلگیر جلو، لیپ کربنی و رکاب اسپرت، دیفیوزر حرفه ای و باله بزرگ روی درب صندوق عقب از جمله جزئیات قابل اشاره، هستند.

باید توجه داشت که برای هر کدام از این جزئیات اسپرت علاوه بر زیبایی ظاهری، بررسی های دقیقی انجام شده تا بطور کاربردی نیز بر ویژگی های اسپرت F1 اثر گذار باشند و آئروداینامیک خودرو را بهبود دهند.

برای مثال، بال بزرگ عقب به هیچ عنوان یک افزونه نمایشی نیست و براساس محاسبات استون مارتین برابر با ۱۹۹.۵ کیلوگرم بر شاخص داون فورس(نیروی رو به پایین) اضافه می کند. این به مفهوم سرعت بیشتر همراه با ثبات بیشتر روی جاده برای ونتیج اف۱ خواهد بود.

پیشرانه: کم مصرف توربودوقلو!
در قسمت پیشرانه نیز از نمونه ۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو با ۵۲۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۵۰۵ پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده که نیرو را به محور عقب انتقال می دهد. این آمار نشانگر بهبود ۲۶ اسب بخاری خروجی موتور در مقایسه با نسخه استاندارد ونتیج است.

بیشینه سرعت برابر با ۳۱۴ کیلومتر بر ساعت و شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت برابر با ۳.۶ ثانیه است.

وزن خالص خودرو نیز برابر با ۱۵۷۰ کیلوگرم است. سیستم ترمز کربن سرامیک وظیفه توقف این گلوله آتشین را برعهده دارد که البته این آپشن برای مشتری ۱۰۶۰۰ دلار آب می خورد!

آمار مصرف سوخت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر برابر با ۱۳ لیتر، در بزرگراه ۹.۸ لیتر و در حالت ترکیبی ۱۱.۷ لیتر است. این آمار برای پیشرانه ۸ سیلندر توربودوقلو بسیار عالی و قابل تحسین است.

کابین: ساده و بروزنشده!
فضای داخل کابین یک محیط اسپرت و بسیار باکیفیت از منظر مواد اولیه مورد استفاده برای توسعه جزئیات، است. نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی در اندازه ۸ اینچی انتخاب شده است. اینجا خبری از اپل کارپلی و اندروید اوتو نیست زیرا این هیولا برای مبارزه در جاده تولید شده و وقتی برای این فناورانه ها ندارد!

در این کلاس اگر مشتریان بدنبال فناورانه ها باشند می توانند سراغ پورشه ۹۱۱ توربو بروند که از نمایشگر ۱۰.۹ اینچی لمسی استفاده می کند.

در تریمی که تصاویر آنرا مشاهده می کنید، برچسب قیمت باتوجه به آپشن عدد ۱۷۷۶۸۶ دلار را نشان می دهد.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar