معرفی اینیوس فیوزیلر

یکشنبه 6 اسفند 02 ساعت 14:21
معرفی اینیوس فیوزیلر

فیوزیلر به‌عنوان دومین محصول اینیوس پس از گرنادیر، یک شاسی‌بلند آفرودی الکتریکی است که پیشرانهٔ بنزینی هم به‌عنوان ژنراتور برای آن ارائه می‌شود.

اینیوس پس‌ از اینکه گرنادیر را به بازار فرستاد، حالا دومین خودروی خود را با نام فیوزیلر (Fusilier به معنای تفنگدار در زبان فرانسوی) معرفی کرده است. این خودرو که یک شاسی‌بلند تمام الکتریکی است، مثل گرنادیر، ظاهر جعبه‌ای شکل و با طراحی رترو دارد. علاوه بر نسخهٔ تمام الکتریکی، اینیوس نسخه‌ای از فیوزیلر را با پیشرانهٔ بنزینی به‌عنوان ژنراتور افزایش‌دهندهٔ برد هم ارائه خواهد کرد. به گفتهٔ اینیوس، این خودرو توانایی‌های آفرود در کلاس جهانی را بدون قربانی کردن پرفورمنس جاده‌ای ارائه می‌کند.

«جیم راتکلیف» مدیرعامل اینیوس در رابطه با این خودرو می‌گوید:

هنگامی‌که ما این خودرو را توسعه دادیم، خیلی زود به این نتیجه رسیدیم که برای حرکت به سمت کربن‌زدایی و ادامهٔ ساخت خودروهایی که مصرف‌کنندگان می‌خواهند با آن‌ها رانندگی کنند، به ترکیبی از تکنولوژی‌های پیشرانه نیاز داریم. خودروهای الکتریکی برای برخی مصارف خاص مثل ترددهای کوتاه و پیک‌های شهری عالی هستند اما دولت‌ها باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد دیگر تکنولوژی‌ها داشته باشند.

فیوزیلر که طول و ارتفاع کمتری نسبت به گرنادیر دارد، روی پلت‌فرم اسکیت‌برد با زیرساخت فولادی و درهای آلومینیومی ساخته می‌شود. اینیوس هنوز حرفی در مورد قوای محرکهٔ این خودرو نزده است و بنابراین از مشخصاتی مثل اندازهٔ باطری یا شعاع حرکتی خبر نداریم. بااین‌حال، با توجه به تصاویری که این شرکت منتشر کرده است، به نظر می‌رسد فیوزیلر از قطعات آفرود واقعی مثل لاستیک‌های آل‌ترین، صفحه محافظ جلو و سپرهای بلند بهره می‌برد. طراحی کاپوت و درها ما را به یاد مرسدس G کلاس می‌اندازد درحالی‌که در جلوی خودرو جلوپنجرهٔ فعالی برای بهبود راندمان طراحی شده است.

اینیوس برای توسعهٔ فیوزیلر با مگنا اشتایر همکاری کرده است و این خودرو در کارخانهٔ این شرکت در اتریش تولید خواهد شد. این کارخانه هم‌اکنون مرسدس بنز G کلاس را تولید می‌کند و قرار است به تولید ب‌ام‌و Z4، تویوتا سوپرا و فیسکر اوشن هم بپردازد. اینیوس فیوزیلر در پاییز آینده راهی بازار خواهد شد و جزئیات بیشتری در مورد آن خواهیم فهمید.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar