معرفی جنسیس G70 مدل ۲۰۲۴

یکشنبه 30 مهر 02 ساعت 13:18
معرفی جنسیس G70 مدل 2024

جنسیس برای مدل ۲۰۲۴، پیشرانهٔ پایهٔ ۲ لیتری سدان G70 را با یک نمونهٔ جدید ۲.۵ لیتری جایگزین کرده است که ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

هرچند قرار نیست جنسیس G70 نسل دیگری داشته باشد اما برند لوکس هیوندای هنوز هم در تلاش است تا توجهات را به نسل کنونی جلب کند. بدین منظور، جنسیس خبر از ارائهٔ پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ جدیدی برای G70 مدل ۲۰۲۴ در بازار آمریکا داده است. البته این مدل جدید اوایل امسال در بازار کره جنوبی معرفی شده بود. پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری مذکور جایگزین موتور ۲ لیتری توربوشارژ کنونی خواهد شد که هم‌اکنون در G70 پایه ارائه می‌شود. موتور جدید با ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور، ۴۸ اسب بخار قوی‌تر است.

این سدان کره‌ای به‌صورت محرک عقب یا چهارچرخ محرک قابل خریداری خواهد بود اما تنها گیربکسی که برای آن ارائه می‌شود یک نمونهٔ هشت سرعتهٔ اتوماتیک است زیرا چند سال پیش جنسیس گیربکس شش سرعتهٔ دستی G70 را حذف کرد. این برند لوکس کره‌ای برای مهار قدرت بیشتر G70 پایه، آن را به‌صورت استاندارد به سیستم ترمز جدید برمبو مجهز کرده است. بااین‌حال، در بیرون تغییری صورت نگرفته و صرفاً دو رنگ جدید آبی و خاکستری ارائه شده است.

برای کابین نیز دو تریم دورنگ جدید شامل مشکی-خاکستری و مشکی-بژ وانیلی در نظر گرفته شده است. این خودرو همچنین در داخل به‌صورت استاندارد به شارژر USB-C و ایربگ‌های جانبی عقب مجهز شده است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی جنسیس G70 مدل ۲۰۲۴ می‌توان به کنترل تهویهٔ لمسی و آینهٔ دید عقب بدون قاب اشاره کرد. جنسیس حرفی از قیمت این خودرو برای مدل ۲۰۲۴ نزده و قرار است این جزئیات را اواخر امسال اعلام کند.

قیمت G70 مدل ۲۰۲۳ با پیشرانهٔ ۲ لیتری که دیگر ارائه نخواهد شد از ۴۰,۵۲۵ دلار آغاز می‌شود و موتور ۲.۵ لیتری جدید می‌تواند قیمت پایه را افزایش دهد. قیمت G70 با پیشرانهٔ ۳.۳ لیتری V6 توئین توربو هم در مدل ۲۰۲۳ از ۴۸,۱۲۵ دلار شروع می‌شود. به گفتهٔ جنسیس، نسخهٔ بروز شدهٔ G70 بیشترین قدرت پایه را در این کلاس خواهد داشت. برای مقایسه، ب‌ام‌و ۳۳۰i و مرسدس بنز C300 پایه هردو ۲۵۵ اسب بخار قدرت دارند و با قیمتی در حدود ۴۶ هزار دلار ارائه می‌شوند؛ بنابراین، سدان کامپکت جنسیس قدرت بیشتر را با قیمت کمتری ارائه خواهد کرد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar