معرفی خودروی مفهومی رنو ۴

سه شنبه 3 آبان 01 ساعت 15:34
معرفی خودروی مفهومی رنو 4

رنو در نمایشگاه خودروی پاریس از تولید یک مدل الکتریکی جدید خبر داد. این ماشین که نامش رنو ۴ است، با الهام از مدلی کلاسیک با همین نام طراحی شده است. کانسپتی از رنو ۴ در نمایشگاه نمایش داده شد.

رنو ۴ یکی از موفق‌ترین مدل‌های کارخانه فرانسوی است که از دهه۶۰ تا ۹۰ میلادی تولید می‌شد. طراحان رنو با الهام از این ماشین یک شاسی‌بلند کوچک الکتریکی طراحی کرده‌اند که قرار است در سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه شود.

رنو می‌گوید بخش بالای کانسپتی که در نمایشگاه پاریس نشان داده شد، دقیقا شبیه به ماشینی است که قرار است تولید شود. شباهت ماشین به مدل کلاسیک رنو ۴ بسیار زیاد است، اما طراحان به ماشین جنبه‌هایی مدرن اضافه کرده‌اند تا ماشین قدیمی به نظر نرسد.

اطلاعات فنی ماشین منتشر نشده، اما انتظار می‌رود رنو ۴ بتواند با هر بار شارژ تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند. موتور الکتریکی ماشین در جلو قرار دارد و قدرتش حدود ۱۳۵ اسب بخار است.

رنو امیدوار است با یادآوری مدل موفقی از گذشته، خریداران مسن‌تر را به رنو ۴ جلب کند. فن‌آوری مدرن ماشین هم انگیزه‌ای برای جلب جوانان است. این کارخانه پیش از رنو ۴ یک مدل الکتریکی جدید دیگر به نام رنو ۵ خواهد ساخت که آن هم برگرفته از مدل کلاسیک رنو ۵ است و از نظر فنی اشتراک زیادی به رنو ۴ دارد.

رنو ۴ در بخشی از بازار رقابت خواهد کرد که به سرعت در حال رونق گرفتن است. پیش‌بینی می‌شود تا پنج سال آینده سهم ماشین‌های الکتریکی از حدود ۵ درصد بازار شاسی‌بلندهای کوچک به ۴۵ درصد افزایش یابد. در حال حاضر پرفروش‌ترین شاسی‌بلند الکتریکی در بازار اروپا توسط هیوندای ساخته می‌شود و مدل‌های الکتریکی پژو و اپل هم بسیار پرطرفدار است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar