معرفی فیس لیفت هاوال H6 مدل ۲۰۲۴

چهارشنبه 29 فروردین 03 ساعت 09:19
معرفی فیس لیفت هاوال H6 مدل 2024

پس از آغاز مجدد واردات خودرو، شرکت‌ها به سراغ برندهای مختلف رفتند که پیش از توقف واردات با آن همکاری داشته اند و یکی از شرکت‌هایی که در گذشته با مدل‌های مختلف در ایران حضور داشت هاوال بود.

هم اکنون نیز طبق اخبار منتشر شده بنظر می‌رسد این برند با مدل های جدید از جمله هاوال H6 به کشورمان باز خواهد گشت و در سوی دیگر شرکت هاوال نسخه به روز و مدل ۲۰۲۴ این خودرو را در قالب یک فیس لیفت در چین معرفی کرده است.

از این تصاویر کاملاً واضح است که هاوال H6 مدل ۲۰۲۴ یک فیس‌لیفت است نه یک نسل جدید، زیرا نمای جانبی آن تقریباً تفاوتی با نسخه فعلی ندارد. در عوض، تمام تغییرات عمده در جلو و عقب خودرو انجام شده است.

جلوپنجره دارای یک الگوی کاملاً متمایز و آرم برجسته هاوال است و در پایین آن یک ورودی هوا قرار دارد. امتداد چراغ‌ها تا حدود خط منتهی به بالای ورودی هوا ادامه می‌یابد. با چراغ‌های راهنمای جدید، کلاستر چراغ‌ها شکل عدد ۷ را ایجاد می‌کند.

در عقب، بزرگترین تفاوت این است که چراغ‌ها دیگر از نوع عبوری نیستند و فضایی برای قرارگیری آرم هاوال بین دو کلاستر ایجاد کرده است. شکل درب صندوق عقب مشابه خودروی فعلی است و در بالا یک اسپویلر دارد.

اگرچه خودروی فیس‌لیفت شده همچنان از همان موتورهای هاوال H6 مدل ۲۰۲۳ استفاده می‌کند، اما آنها ارتقا یافته‌اند. در مورد موتور ۱.۵ لیتری توربو، قدرت آن اکنون ۱۳۰ کیلووات (۱۷۴ اسب بخار) است. برای نسخه ۲.۰ لیتری توربو، قدرت از ۱۵۵ کیلووات به ۱۷۰ کیلووات(۲۲۸ اسب بخار) افزایش یافته و مصرف سوخت اکنون ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. هر دو موتور از گیربکس ۷ دنده دوکلاچه خیس استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود نسخه‌های هیبریدی و پلاگین هیبریدی این فیس‌لیفت نیز به زودی عرضه شوند.

ما می‌دانیم که طول این خودرو ۵۰ میلی‌متر بیشتر از مدل قبلی است، اما در حال حاضر به دلیل نداشتن اطلاعات در مورد طول شاسی، مشخص نیست که آیا این افزایش طول به نفع فضای داخلی برای سرنشینان است یا صرفاً در فاصله‌های آزاد جلو و عقب اعمال شده است.

هاوال H6 یکی از پرفروش‌ترین خودروهای گریت وال است، اگرچه روزهایی که پرفروش‌ترین خودروی شاسی‌بلند در چین بود، گذشته است. رونمایی از این فیس‌لیفت احتمالاً در هفته آینده در نمایشگاه خودروی پکن انجام می‌شود و این امر باید تا زمان معرفی نسل چهارم H6، خودرو را برای مدتی حفظ کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar