معرفی ولوو EX90 در ۲۰۲۴

پنج شنبه 19 آبان 01 ساعت 15:53
معرفی ولوو EX90 در 2024

 شرکت خودروسازی ولوو کارز انتظار دارد تا سال ۲۰۲۴ شاسی بلند الکتریکی خود را عرضه کند.

مدیر عامل شرکت خودروسازی ولووکارز امیدوار است که خودروساز سوئدی علیرغم مشکلات قابل توجه زنجیره‌ تامین، خودروی الکتریکی جدید خود را تا سال ۲۰۲۴ تحویل خواهد داد.

جیم روآن، مدیرعامل ولوو به رویترز گفت که با وجود چالش‌های کوتاه‌مدت زنجیره تامین که انتقال ولوو به خودروهای الکتریکی را پیچیده کرده است، معتقد است مشکلات مربوط به قطعات و اجزایی که به صنعت آسیب رسانده‌اند، از جمله کمبود جهانی تراشه‌های نیمه‌هادی، کم کم به پایان می‌رسند.

روآن گفت: ما همچنان برخی کمبودهای نیمه هادی را داریم که فکر می‌کنیم برای مدتی ادامه خواهد داشت اما زمانی که وارد تولید شویم، بیشتر اینها پشت سر ما خواهد بود. این شرکت EX90، جدیدترین خودروی برقی خود را در استکهلم معرفی کرد و گفت که قصد دارد سالانه خودروهای برقی جدید را عرضه کند.

ولوو شاسی‌بلند الکتریکی EX90 را رایانه بسیار پیشرفته روی چرخ می‌نامد و می‌گوید که از خودروهای قبلی خود ایمن‌تر است و برد آن تا ۶۰۰ کیلومتر (۳۷۳ مایل) می‌رسد. در بیانیه این شرکت آمده است: ولوو EX90 جدید نشان‌دهنده شروع عصر جدیدی است که در آن مسیری تعیین‌کننده برای آینده‌ای کاملاً الکتریکی تعیین می‌کنیم.

این خودرو با ظرفیت حداکثر هفت نفر در ایالات‌متحده و چین با استفاده از باتری‌های CATL به عنوان بخشی از هدف ولوو برای تولید خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ تولید خواهد شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar