معرفی کراس اوور دنزا N7

جمعه 19 اسفند 01 ساعت 13:54
معرفی کراس اوور دنزا N7

دنزا به تازگی از یک کراس اوور جدید به نام N7 رونمایی کرده است. خودرویی که در واقع محصولی مشترک از جوینت ونچر بی وای دی و دایملر به حساب می آید.

کمپانی بی وای دی سال هاست که از تولید خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت عبور کرده است و این سیاست را در خصوص زیرشاخه دنزا نیز رعایت می کند.

 

اندکی در خصوص دنزا

در سال ۲۰۱۲ بود که بی وای دی و دایملر به طور رسمی کمپانی همکاری مشترک‌شان را دنزا نام نهادند. برخلاف همکاری های مشترک دیگری که در چین دیده می شد و حتا دیگر قراردادهای بی وای دی، روند کاری برای دنزا خیلی کند پیش می رفت. همین امر باعث شد در سال ۲۰۲۱ دایملر سهم خود را به ۱۰ درصد کاهش دهد و به این ترتیب، سهم بی وای دی به ۹۰ درصد رسید. پس از این بی وای دی تصمیم گرفت که خط تولید محصولات دنزا را به‌روزرسانی کند. نخستین محصول حاصل سیاست جدید بی وای دی، خودرو دنزا D9 بود که یک MPV لوکس و جذاب است. اکنون نیز دومین محصول جدید این برند یعنی دنزا N7 معرفی شده است.

 

طراحی ظاهری دنزا N7

همان طور که در استایل ظاهری این خودرو مشخص است، از نظر طراحی بسیار نزدیک به خودروی کانسپت اینسپشن طراحی شده است که البته بی وای دی و دنزا پیش تر هم اظهار کرده بودند که نسخه تولیدی مشابه مدل این کانسپت خواهد بود. با این حال، تفاوت هایی در نسخه تولیدی دنزا N7 با مدل کانسپت اینسپشن مشهود است. N7 دارای سپر جلو با دیزاین اسپرت است و چراغ عقب آن هم طراحی متفاوتی دارد. با اعمال این تغییرات، شباهت دنزا N7 با فورد موستانگ مک E برطرف شده است. این مورد در کانسپت اینسپشن مورد انتقاد برخی کارشناسان واقع شده بود.

شیب ملایم سقف در قسمت انتهایی، دستگیره های پاپ آپ، پروفیل جلوی بسته، چراغ های عقب به هم پیوسته و تا حدودی شبیه به محصولات پورشه و سری EQ بنز و…، از بارزترین ویژگی های N7 به شمار می آیند.

دنزا N7 درون کابین یک نمایشگر بزرگ دارد و از Face ID روی ستون جلو بهره می گیرد. این خودرو کابین بسیار زیبایی دارد که طراحی آن تا حد زیادی مشابه با نسخه کانسپت و دنزا X اجرا شده است.

ابعاد دنزا N7

هنوز ابعاد دقیق این خودرو اعلام نشده است، اما نسخه کانسپت اینسپشن طولی معادل ۴.۹ متر و فاصله بین دو محوری معادل ۲۹۰۰ میلی متر داشت. به نظر می رسد نسخه N7 نیز ابعادی مشابه با نسخه کانسپت داشته باشد.

 
 

مشخصات فنی

دنزا N7 در مدل های تمام برقی و پلاگین هیبریدی عرضه خواهد شد. شتاب صفر تا صد این خودرو حدود ۳ ثانیه اعلام شده است. دنزا N7 قرار است سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

اسب بخار

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar