رونمایی فراری ۲۵۰GT برلینتا SWB با موتور هیدروژنی!

دوشنبه 5 دی 01 ساعت 08:59
رونمایی فراری 250GT برلینتا SWB با موتور هیدروژنی!

فراری ۲۵۰GT برلینتا SWB بی‌شک جزو زیباترین محصولات تاریخ این خودروساز ایتالیایی به شمار می‌رود. این خودرو در نمایشگاه پاریس ۱۹۵۹ به عنوان کوپه‌ای با چراغ‌های جلوی برجسته، دماغه‌ای طویل و سقفی خمیده معرفی شد.

هم‌اکنون کمپانی فورج دیزاین ایده‌ی خود مبنی بر احیای این خودرو با عناصری مدرن همچون بدنه‌ای فیبر کربنی و پیشرانه ۱۲ سیلندر هیدروژنی را مطرح کرده است. فورج دیزاین این محصول را کامپتیزیونه ونتیدوئه می‌نامد و در تولید آن از نسخه ۶۱ فراری ۲۵۰ SWB الهام گرفته است. این مدل‌ها برای عملکرد بهتر در مسابقه ارتقا یافته بودند و از جمله تغییرات آن‌ها می‌توان به شاسی سبک‌تر و بدنه‌ای آلومینیومی اشاره کرد. پیشرانه بازنگری شده نیز از میل‌لنگ و سیلندر بهبود یافته و… سود می‌برد.

اما این خودروی جدید بجای بنزین از هیدروژن استفاده خواهد کرد. فورج دیزاین اشاره زیادی به قوای محرکه و چگونگی استفاده از هیدروژن در آن نکرده است اما شاید ایده اصلی مشابه تکنولوژی‌ای باشد که تویوتا در حال توسعه آن است. این تکنولوژی به پیشرانه‌های درون‌سوز حیاتی دوباره می‌بخشد و در عین زنده ماندن آلایندگی بسیار کمتری نیز تولید می‌کنند.

کامپتیزیونه ونتیدوئه از شاسی دارای آلومینیوم و فیبر کربن استفاده خواهد کرد و همین متریال سبک‌وزن در بدنه نیز بکار خواهند رفت. شرکت موردبحث طراحی خودرو را در مقایسه با فراری ۲۵۰GT برلینتا SWB اصلی ساده‌تر و مدرن‌تر خواهد کرد. برای مثال فورج دیزاین سپر جلو را نصب نخواهد کرد تا نمای جلوی خودرو یک دست‌تر باشد. همچنین چراغ‌های جلو دارای تکنولوژی LED هستند. در حرکتی که ادای احترام به محصولات کلاسیک فراری محسوب می‌شود، یک تسمه چرمی وجود دارد که کاپوت را در نزدیکی شیشه جلو نگه می‌دارد. شیشه عقب نیز از جنس پلی کربنات سبک‌وزن است.

این خودرو از رینگ‌های مشابه محصولات قبلی فراری سود می‌برد و پشت آن‌ها نیز ترمزهای شرکت AP ریسینگ دیده می‌شوند. شایان ذکر است فورج دیزاین هنوز این خودرو را نساخته و تصاویر منتشر شده را رندرهایی از طراحی تقریبی آن می‌نامد. بازدیدکنندگان وب‌سایت این شرکت می‌توانند ایده‌های خود برای بهبود طراحی خودرو را با فورج دیزاین در میان بگذارند.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar