رونمایی کانسپت نیسان مکس اوت کانورتیبل

جمعه 14 بهمن 01 ساعت 14:20
رونمایی کانسپت نیسان مکس اوت کانورتیبل

نیسان اعلام کرد در ماه جاری میلادی کانسپت مکس اوت کانورتیبل خود را به‌صورت واقعی در معرض دید عموم قرار خواهد داد. ژاپنی‌ها قرار است یک سری رویدادهای جدیدی را برای ارائه نقشه راه آینده خود برگزار کنند و مکس اوت نیز در آن مراسم حضور خواهد یافت.

رویدادهای آتی نیسان با نام نیسان فیوچرز شناخته می‌شوند و اگرچه نام مراسم موردبحث خیلی خاص به نظر نمی‌رسد اما کانسپت مکس اوت می‌تواند در آنجا جلب‌توجه کند. برای ملاقات با این کانسپت می‌توانید در ۳۰ روز آینده سری به مقر نیسان در ژاپن بزنید. احتمالاً با کانسپت مکس اوت کانورتیبل آشنا هستید چراکه ژاپنی‌ها آن را در نوامبر ۲۰۲۱ و به عنوان یکی از چهار کانسپت “اوت” معرفی کردند. در آن زمان کانسپت های چیل اوت، سرف اوت، هنگ اوت و مکس اوت رونمایی شدند اما کانسپت های یاد شده چیزی بیشتر از رندرهای مجازی نبودند ولی حالا نیسان مکس اوت کانورتیبل به‌صورت واقعی ساخته شده است.

البته نیسان اشاره‌ای به دلیل خروج کانسپت آینده نگرانه خود از دنیای مجازی و ورودش به دنیای واقعی نکرده اما با توجه به ظاهری که دارد می‌توان آن را خودرویی متمایز و جالب دانست. کانسپت یاد شده برای سفر به واقعیت برخی تغییرات را تجربه کرده و آنچه سریعاً باعث جلب‌توجه می‌شود چرخ ها هستند که در حال حاضر از الگوی سه‌بعدی گردی سود می‌برند و اگر بیش از حد به آن‌ها نگاه کنید شاید باعث خواب‌آلودگی شوند! همچنین استفاده از رنگ‌های آبی و سبز نئون جلوه خاصی به کانسپت نیسان داده‌اند.

آنچه داخل کابین جلب‌توجه می‌کند نمایشگر دیجیتالی عریض و پهنی است که می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهد. با توجه به گرافیک سمت چپ روی نمایشگر می‌توان گفت یکی از وظایف آن بررسی وضعیت سیاه‌چاله‌ها در فضاست! البته نیسان اطلاعاتی از قوای محرکه و پرفورمنس کانسپت خود را منتشر نکرده و بنابراین احتمال دارد تنها با یک کانسپت ساده‌ای که فاقد زیرساخت حرکتی است روبرو باشیم. همچنین خبری از احتمال تبدیل آن به نسخه‌ای تولیدی منتشر نشده و فکر هم نمی‌کنیم ژاپنی‌ها به فکر تولید چنین کانسپتی باشند. حتی نیسان به تأثیرگذاری مکس اوت روی زبان طراحی آتی محصولاتش نیز اشاره‌ای نداشته است؛ اما درهرصورت از تولید یک خودروی مفهومی با فرم اسپرت و دو نفره که دارای غربیلک فرمان بوده خوشحال هستیم و امیدواریم آینده صنعت خودرو هیجان‌انگیزتر از آن چیزی باشد که تصور می‌کنیم.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar