رونمایی ریث مشکی نشان بلک آرو

چهارشنبه 2 فروردین 02 ساعت 14:08
رونمایی ریث مشکی نشان بلک آرو

رولزرویس از آخرین کوپه ۱۲ سیلندر خود با نام ریث مشکی نشان بلک آرو رونمایی کرد. تنها ۱۲ دستگاه از این خودروی لوکس با قدرت ۶۲۴ اسب بخار تولید خواهد شد.

دوستان عزیز با دقت به خودروی حاضر در تصاویر نگاه کنید چراکه احتمال دارد دیگر هرگز آن را نبینیم زیرا فقط ۱۲ دستگاه از ریث مشکی نشان بلک آرو تولید خواهد شد و همگی نیز قبلاً فروخته شده‌اند. علاوه بر این رولزرویس با تولید این محصول با کوپه ۱۲ سیلندر خود برای همیشه خداحافظی خواهد کرد و در آینده فقط محصولات برقی از کارخانه بریتانیایی‌ها خارج خواهند شد. در واقع ما نظاره‌گر پایان عصری بسیار طولانی هستیم…

اما چه چیزی جدای از نامی طولانی باعث تمایز این محصول با نسخه استاندارد ریث می‌شود؟ قطعاً چشم بستن بر طرح بدنه خاص محصول سفارشی رولزرویس ممکن نخواهد بود. بدنه دو رنگ ریث مشکی نشان بلک آرو با طرح نقره‌ای در بخش جلو شروع شده و با رنگ مشکی بخش عقب به پایان می‌رسد. تریم زرد رنگی نیز برای ایجاد هیجان بیشتر وجود دارد. کار رنگ‌آمیزی بدنه بیش از ۱۸ ماه طول می‌کشد و باعث می‌شود یکی از پیچیده‌ترین رنگ‌های تاریخ رولزرویس روی بدنه نقش ببندد.

البته رنگ‌های بدنه به‌صورت تصادفی انتخاب نشده‌اند. بلک آرو از خودروی رکورددار سرعت زمینی یعنی تاندربولت دهه ۳۰ میلادی الهام می‌گیرد. تاندربولت نه یک پیشرانه ۱۲ سیلندر بلکه دو نمونه از آن را با خود به همراه داشت و توانست سرعت ۵۷۵.۳ کیلومتر در ساعت را در بونویل ثبت کند. مشاهده بدنه آلومینیومی پولیش خورده تاندربولت در دریاچه نمک بونویل سخت بود بنابراین یک پیکان مشکی بزرگ با دایره‌ای زرد رنگ در طرفین خودرو کشیده شد. به همین خاطر می‌توانید رنگ زرد را روی سپر، رینگ‌ها و جلوپنجره کوپه ۱۲ سیلندر رولزرویس تماشا کنید.

با ورود به داخل کابین رنگ زرد بیشتری را خواهید دید. این رنگ روی صندلی‌های جلو، فرمان و تریم داشبورد و درب‌ها بکار رفته است. ساعت سفارشی روی داشبورد نیز پذیرای چنین رنگی شده است. همچنین کابین ریث سفارشی از نوع جدید متریالی با نام چرم کلوپ ساخته می شود که در سطوح زرد و مشکی و البته سقف ستاره‌ای بالای آن‌ها وجود دارد. علاوه بر ۲۱۱۷ چراغ فیبری با الگویی به نمایش درآمده‌اند که بیننده را به یاد آسمان شب دریاچه نمک بونویل می‌اندازند. با نگاهی دقیق‌تر به فرمان خودرو می‌توانید الگوی مشکی بالای آن را ببینید که آن‌هم اشاره‌ای به نشانه‌های رنگ‌آمیزی شده در دریاچه نمک برای رکوردشکنی بوده است.

اگرچه پیشرانه ریث مشکی نشان بلک آرو نسبت به نسخه استاندارد تغییری ندارد و همچنان ۶۲۴ اسب بخار تولید می‌کند اما تریم زرد روی این نیروگاه آهنین نیز خبر از خداحافظی با کوپه دوست‌داشتنی رولزرویس می‌دهد. مدیرعامل این برند می‌گوید:

ریث یکی از تأثیرگذارترین خودروهای تاریخ ماست. قدرت و پرفورمنس فوق‌العاده ریث باعث شد طیف جدیدی از مشتریان جذب رولزرویس شوند. این خودرو فرهنگ خاص خودش را داشت و با نسخه مشکی نشان آن را گسترش داد. از آنجایی که آخرین نمونه‌های پیشرانه ۱۲ سیلندر ما آماده ترک کارخانه می‌شوند، تیم رولزرویس نیز آخرین نمونه‌های ریث را تولید می‌کند.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar