سریع‌ترین لندرور دیفندر در جهان

یکشنبه 6 فروردین 02 ساعت 14:59
سریع‌ترین لندرور دیفندر در جهان

شرکت خودروهای کلاسیک الکتریکی این بار به سراغ یک لندروور دیفندر ۹۰ رفته و با ارتقای آن و تغییر پیشرانه به نوع برقی، سعی کرده تا سریع‌ترین دیفندر تاریخ را بسازد.

برای تبدیل لندروور دیفندر کلاسیک به مدلی برقی، از پکیج تسلا استفاده شده است. باتری‌های ۱۰۰ کیلووات ساعتی به‌اندازه کافی انرژی ذخیره می‌کنند. برای موتور هم از نمونه بکار رفته در خودروهای تسلا مدل S P100D استفاده شده است. تغییراتی در کنترلرها و بردها هم صورت گرفته است. بعلاوه این ماشین از فناوری شارژر سریع نیز پشتیبانی می‌کند.

در تست شتاب گیری این خودرو با وجود استفاده از تایرهای آفرودی و شارژ ۷۰ درصدی باتری‌ها توانست شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر را در تنها ۳.۶۷ ثانیه به دست آورد و قطعاً با تایرهای جاده می‌تواند به زمان بهتری هم دست یابد. این برای یک خودروی آفرودی توانا می‌تواند بیش از اندازه سریع باشد.

توانایی‌های خارج از جاده این خودرو باوجود دو دیفرانسیل و ۴X4 بودن، ترمز احیای انرژی در زمان فرود از تپه‌ها و آب‌بندی مناسب و کامل پکیج‌های الکتریکی برای غوطه‌وری بیشتر در آب‌ها حتی از نسخه‌های بنزینی هم فراتر است. تمام هرینه‌های ساخت و تکمیل این خودرو ۱۲۵ هزار پوند اعلام شده است.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar