معرفی زیکر ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳

پنج شنبه 15 دی 01 ساعت 09:07
معرفی زیکر 001 مدل 2023

شرکت زیکر به عنوان زیرمجموعه برقی جیلی چین از نسخه به‌روز شده ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ با شعاع حرکتی قابل‌توجه فراتر از ۱۰۰۰ کیلومتر رونمایی کرد. یکی از ویژگی های برجسته این خودرو تجهیز به باتری بزرگ ۱۴۰ کیلووات ساعت خواهد بود.

زیکر در آمریکا برندی شناخته شده و محبوب نیست اما سرمایه‌گذاری جیلی در آن باعث شده برخی خودروهای شاخص را معرفی کند. همین ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ یک به‌روزرسانی بنیادین را تجربه کرده و هم‌اکنون با باتری ۱۴۰ کیلووات ساعتی در دسترس است. استفاده از باتری یاد شده باعث خواهد شد محصول به‌روز زیکر شعاع حرکتی فراتر از ۱۰۰۰ کیلومتر داشته باشد و رکورد بیشترین پیمایش بین خودروهای تولیدی را به نام خود ثبت کند. زیکر ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ که به عنوان یک کوپه لوکس و سافاری توصیف شده از همان دو نوع قوای محرکه برقی نسخه قبل از فیس لیفت استفاده می‌کند. نسخه پایه دارای یک پیشرانه برقی با قدرت ۲۸۶ اسب بخار بوده درحالی‌که دو پیشرانه برقی مدل فول قدرت ترکیبی ۵۳۶ اسب بخار را ارائه می‌کنند. این مدل پرقدرت در عرض ۳.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

سه نوع باتری را می‌توان برای زیکر ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ سفارش داد. دو باتری اول ظرفیت‌های ۸۶ و ۱۰۰ کیلووات ساعتی دارند و نسبت به قبل تغییری نکرده‌اند و با یک‌بار شارژ می‌توانند شعاع حرکتی ۵۴۶ و ۷۴۱ کیلومتر را مهیا سازند؛ اما خبر مهم‌تر به معرفی باتری جدید ۱۴۰ کیلووات ساعتی مربوط می‌شود که فقط در ۱۰۰۰ دستگاه از این خودرو نصب خواهد شد و شعاع حرکتی ۱۰۳۲ کیلومتری را به ارمغان خواهد آورد. البته در نظر داشته باشید که تمامی این ارقام با تست‌های چینی CLTC اندازه‌گیری شده و به ‌دست آمده‌اند.

زیکر ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ نسبت به قبل تغییر ظاهری زیادی نداشته و جای تعجبی هم ندارد چراکه این خودرو آوریل سال پیش معرفی ‌شده بود. ۰۰۱ به‌روز به شکل یک هاچبک بزرگ کراس اوور مانند طراحی شده و طول ۴۹۷۰ میلی‌متری دارد. این خودرو احتمالاً برای برخی عزیزان آشنا خواهد بود چراکه نمای جلوی آن با برخی محصولات لینک ‌اند کو که آن‌هم برندی متعلق به جیلی است مشترک خواهد بود. داخل کابین نیز طراحی محافظه‌کارانه مشابه بدنه را مشاهده خواهید کرد و نقطه برجسته آن نمایشگر ۱۴.۷ اینچی کنسول مرکزی خواهد بود.

پشت فرمان نیز پشت آمپرهای دیجیتالی ۸.۸ اینچی دیده می‌شوند. مشتریان چینی می‌توانند این خودرو را سفارش دهند و اولین نمونه‌های آن از سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ به دست مشتریان خواهد رسید. قیمت زیکر ۰۰۱ مدل ۲۰۲۳ از حدود ۴۳۵۰۰ دلار شروع می‌شود. زیکر قول عرضه خودروی برقی خود در اروپا را نیز داده هرچند نمی‌دانیم که آیا ۰۰۱ را با همین باتری ۱۴۰ کیلووات ساعتی راهی قاره همیشه‌سبز خواهد کرد یا خیر.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar