معرفی سریع‌ ترین پیکاپ‌ های دنیا

بروزرسانی در: دوشنبه 21 فروردین 02 ساعت 13:08
معرفی سریع‌ ترین پیکاپ‌ های دنیا

پیکاپ‌ های زیادی طی سال‌های اخیر طراحی و تولید شده‌اند. برخی از آنها از نظر قدرت برتری دارند و برخی دیگر از نظر سرعت پیکاپ‌های پیشتازی هستند. در این مقاله قصد داریم سریع‌ ترین پیکاپ‌ های دنیا را معرفی کنیم.

احتمالاً قبلاً با پیکاپ‌ های سریعی مانند فورد رپتور و دوج رم TRX آشنا شده‌اید اما لیست ما شامل سریع‌ترین پیکاپ‌تراک‌های موجود در سال ۲۰۲۲ مانند هنسی و شلبی امریکن نیز می‌شود که برخی از این گزینه‌ها قدرتی شبیه به هایپرکارها را ارائه می‌کنند. حتی سه خودروی الکتریکی مدرن نیز در این لیست وجود دارد که خارق العاده به نظر می‌رسد.  

 

۲۰۲۳ Ram 1500

2023 Ram 1500

دوج رم یک پیکاپ و در اصل نماینده دیگر و حتی قدرتمندتر در این لیست دارد اما نسخه خاطره انگیز ۱۵۰۰ اکنون با یک پیشرانه eTorque Hemi V8 به تنهایی بسیار سریع است. این نسخه از ۱۵۰۰ قدرتی حدود ۳۹۵ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند که این پیکاپ سنگین را در ۶.۵ ثانیه در حالت استاندارد به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

 

۲۰۲۳ Ford Maverick

2023 Ford Maverick

فورد ماوریک را می‌توان به عنوان یک پیکاپ قدرتمند اما مقرون به صرفه از کمپانی مطرح فورد دانست. این پیشرانه به صورت هیبریدی به صورت استاندارد عرضه می‌شود و در مجموع توانایی تولید ۱۹۱ اسب بخار نیرو را داشته و همچنین مصرف سوخت استثنایی را به همراه دارد. با این حال مدل EcoBoost ماوریک که یک پیشرانه ۲ لیتری دارد که قوی‌تر است. این خودرو توانایی تولید ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. فورد شتاب رسمی برای این پیکاپ معرفی نکرده اما تست‌ها عدد ۶.۷ ثانیه را برای این خودرو اعلام کرده‌اند.  

 

۲۰۲۳ Hyundai Santa Cruz

2023 Hyundai Santa Cruz

هیوندای با سانتا کروز که مدت ها شایعه تولید آن وجود داشت وارد بازار پیکاپ‌ها شد. این خودرو یک پیکاپ جمع و جور است که با فورد ماوریک رقابت می‌کند. این پیکاپ کره‌ای با دو پیشرانه موجود است - یکی موتور ۲.۵ لیتری ۱۹۱ اسب بخاری و دیگری یک موتور ۲.۵ لیتری توربو با قدرت ۲۹۱ اسب بخار که ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند. همانند ماوریک، هیوندای شتاب رسمی سانتا کروز را اعلام نکرده اما طبق اطلاعات موجود شتاب این خودرو حدود ۶.۵ ثانیه بوده است.  

 

۲۰۲۳ Ford Ranger Performance Pack Level 3

2023 Ford Ranger Performance Pack Level 3

فورد رنجر استاندارد، با موتور ۲۷۰ اسب بخاری خود، نمی تواند شتاب خارق العاده‌ای از خود بجا بگذارد. اما می‌توانید فورد رنجر را با پک پرفورمنس سفارش دهید که خروجی موتور ۲.۳ لیتری توربوشارژ را به ۳۱۵ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور افزایش می‌دهد. برآوردها حاکی از آن است که این پیکاپ در کمتر از ۶.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.  

 

۲۰۲۳ Toyota Tundra

2023 Toyota Tundra

تویوتا تاندرا ۲۰۲۳ پیکاپی قدرتمند از این کمپانی ژاپنی است. پیکاپ تاندرا با موتور ۳.۵ لیتری V6 و دو توربوشارژ جدید در بالاترین نسخه ۳۸۹ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. تست‌های مستقل نشان می‌دهد که تاندرا می‌تواند در حدود ۶.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.  

 

۲۰۲۳ Ford F-150 Raptor

2023 Ford F-150 Raptor

این پیکاپ آفرودی فورد با موتور ۳.۵ لیتری V6 به همراه دو توربوشارژر، می‌تواند در ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. یک جاده به اندازه کافی طولانی پیدا کنید و با نهایت سرعت شروع به رانندگی کنید! فورد رپتور یکی از تواناترین پیکاپ‌های این لیست است.

 

۲۰۲۳ Ram 1500 TRX

2023 Ram 1500 TRX

دوج Ram 1500 TRX جدید با قدرت ۷۰۲ اسب بخار که از یک موتور ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژر بدست می‌آید، سریعترین پیکاپ بنزینی در لیست ما است. این غول پرنده هلکت تنها ۴.۵ ثانیه نیاز دارد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برسد. رم TRX با سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت، حتی با لاستیک های آفرود ۳۵ اینچی موجود یکی از سریع‌ترین خودروهای پیکاپ دنیاست. از نظر فنی دوج رم TRX یک خودرو بی نقص و با پرفورمنس عالی است.  

 

۲۰۲۳ Rezvani Hercules 6x6 Military Edition

2023 Rezvani Hercules 6x6 Military Edition

رضوانی به طور رسمی شتابی برای هرکول ۶x6 ذکر نکرده اما با این حال، هرکول ما با داشتن حداکثر ۱۳۰۰ اسب بخار قدرت به لطف موتور ۷ لیتری V8 سوپرشارژر، سرعتی در حدود دیگر پیکاپ‌های پرقدرت این لیست دارد. نسخه نظامی هرکول مجموعه‌ای از ویژگی‌های ایمنی را به پیکاپ شش چرخ رضوانی اضافه می‌کند. ویژگی‌های خوب شامل تولید دود، سیستم دید در شب حرارتی، سیستم محافظت در برابر پالس الکترومغناطیسی، دستگیره‌های برقی درب، پیچ‌های مغناطیسی، ماسک‌های گاز و موارد دیگر از جمله بخش‌های اضافه شده به این پیکاپ است.  

 

۲۰۲۳ Ford F-150 Lightning

2023 Ford F-150 Lightning

امسال بالاخره سالی است که فورد پیکاپ محبوب خود را برقی می‌کند. فورد F-150 Lightning رویکرد محتاطانه‌ای در بخش طراحی ظاهری دارد و مشتریان قدیمی پیکاپ‌ها را نیز هدف قرار داده است. نسخه برقی فورد F-150 شتابی حدود ۴.۴ ثانیه و توانایی تولید بیش از ۵۲۰ اسب بخار قدرت را دارد.  

 

۲۰۲۳ GMC Hummer EV

2023 GMC Hummer EV

جنرال موتورز سرانجام پس از گذشت بیش از یک دهه نام تجاری هامر را احیا کرد و آن را به یک پیکاپ الکتریکی برای سال ۲۰۲۲ تبدیل کرد. البته یک نسخه SUV نیز در راه است، اما در حال حاضر GMC فقط این پیکاپ را ارائه می‌کند که یک خودروی مدرن و به‌روز تمام عیار است. این خودرو شتابی حدود ۳ ثانیه دارد.

این خودرو دارای سه موتور الکتریکی است که در مجموع توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و نزدیک به ۱۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این اطلاعات هامر برقی را به یکی از سریع‌ترین پیکاپ‌های این لیست در کنار ریوین R1T تبدیل می‌کند.  

 

۲۰۲۳ Rivian R1T

2023 Rivian R1T

ریوین R1T دیگر پیکاپ برقی آمریکایی این لیست است که رقیب مستقیم هامر برقی محسوب می‌شود. R1T توانایی تولید ۷۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق باتری‌های ۱۸۰ کیلووات ساعتی خود دارد. طبق گفته کمپانی Rivian، این گشتاور زیاد از موتورهای الکتریکی باید بتواند پیکاپ را در عرض ۳.۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. این عدد یعنی نیم ثانیه سریعتر از بهترین پیکاپ این لیست یعنی Shelby Super Snake. 

 

Hennessey Ford F-150 VelociRaptor 600 Twin Turbo

Hennessey Ford F-150 VelociRaptor 600 Twin Turbo

اگر فورد F-150 رپتور به اندازه کافی سریع نبود، هنسی یک نسخه ارتقا یافته از این خودرو را روانه بازار کرده که قدرت را از ۴۵۰ اسب بخار کارخانه به ۶۰۰ اسب بخار افزایش می‌دهد. این به روز رسانی‌ها شامل سیستم القاء هوا با جریان بالا، ارتقاء اینترکولر در جلو و سیستم اگزوز جدید است که قدرت را افزایش می‌دهد و به هنسی رپتور سرعت بی نظیری را هدیه می‌دهد. این پیکاپ رعد آسا در تنها ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در ۱۲.۱ ثانیه به یک چهارم مایل می‌رسد.

 

۲۰۲۳ SVE Sierra Sport Edition Off-Road

2023 SVE Sierra Sport Edition Off-Road

کمپانی SVE پیکاپ GMC Sierra 2023 را با پکیج آفرود مختص خود ارتقا داده است که چیزی بیش از افزایش فاصله از سطح زمین است. موتور این پیکاپ از نوع ۶.۲ لیتری V8 با یک سوپرشارژر برای تولید ۸۰۰ اسب بخار است. SVE تمام این قدرت را با میل لنگ فولادی پیچ خورده و پیستون‌های آلومینیومی فورج شده تولید می‌کند.  

 

Roush Ford F-150 Nitemare

Roush Ford F-150 Nitemare

پیکاپ Roush Ford F-150 Nitemare با قدرت ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۸۲۰ نیوتن متری توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را تنها در ۳.۹ ثانیه دارد. راز این همه قدرت یک پیشرانه ۵.۰ لیتری V8 سوپرشارژ جدید زیر کاپوت آن است. پیکاپ Roush F-150 Nitemare همچنین دارای ویژگی‌های سفارشی مانند چرخ‌های ۲۲ اینچی جدید و لاستیک بهتر برای پشتیبانی از این قدرت است.  

 

Hennessey Jeep Gladiator Maximus

Hennessey Jeep Gladiator Maximus

حتی با وجود اینکه کمپانی هنسی دارای رپتورهای سریع و چالاک است اما سریع ترین پیکاپی که این شرکت در حال حاضر تولید می‌کند در واقع جیپ گلادیاتور است. این جیپ خارق العاده توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت که را دارد و ماکسیموس نامیده می‌شود. این پیکاپ جیپ دارای یک سوپرشارژر ۶.۲ لیتری هلکت V8 است. استفاده از این پرفورمنس سبب شده تا جیب دستکاری شده توسط کمپانی هنسی بتواند در حدود تنها ۳.۹ ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر برسد.  

 

Hennessey Ford F-150 Venom 775

Hennessey Ford F-150 Venom 775

اگرچه F-150 Raptor قدرتمندترین پیکاپی است که فورد تولید می‌کند اما هنسی نسخه ای از F-150 استاندارد را دارد که حتی سریعتر از Raptor تیونینگ شده این شرکت است. F-150 Venom 775 همانطور که از نامش پیداست، ۷۷۵ اسب بخار قدرت را از یک موتور ۵.۰ لیتری Coyote V8 با سوپرشارژر ۲.۹ لیتری با جریان بالا تولید می‌کند. این پیکاپ در عرض ۴.۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و یک چهارم مایل را تنها در ۱۲.۱ ثانیه با سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعت را فتح می‌کند.  

 

Hennessey Ram 1500 TRX Mammoth

Hennessey Ram 1500 TRX Mammoth

 سریع ترین پیکاپ در این لیست متعلق به چه کمپانی غیر از هنسی است؟ دوج رم ۱۵۰۰ TRX که قبلا نیز نام آن برده شده بود اکنون با دستکاری هنسی توانایی تولید  ۱۰۱۲ اسب بخار قدرت را دارد که از طریق آن می‌تواند تنها در ۳.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. هنسی می‌گوید که تنها ۲۰۰ نمونه از این پیکاپ را با هزینه ۱۳۵۳۵۰ دلار خواهد ساخت.

 

پرشین خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar