هوندا هم انگلستان را ترک خواهد کرد

سه شنبه 30 بهمن 97 ساعت 11:45
هوندا هم انگلستان را ترک خواهد کرد

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که کمپانی خودروسازی هوندا قصد دارد تحت ‌تاثیر نگرانی در خصوص سرنوشت بریگزیت به فعالیت یکی از بزرگترین کارخانه‌های خود در انگلستان پایان دهد.

با توجه به آنکه دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تاکنون نتوانسته است پیش ‌نویس توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا را در پارلمان انگلیس به تصویب برساند و بنابراین می‌توان گفت که طرح بریگزیت با شکست رو به رو شده و وضعیت نامعلومی در پیش روی این کشور قرار دارد، خیلی از گروه های خودروسازی در جهان از جمله کمپانی های ژاپنی مانند هوندا و نیسان موتورز  و بعضی دیگر مانند جگووار تصمیم گرفته‌اند که به طور موقت تولید خودرو و محصولات خود را در این کشور متوقف کنند.

کمپانی خودروسازی هونداموتورز که به نظر می‌رسد می خواهد یکی از بزرگترین و مهم‌ترین کارخانه‌های خود در شهر سوئیندون انگلستان را تعطیل کرده و تولید خودرو و محصولاتش را در آن متوقف اعلام کند، بالغ بر سه هزار نفر کارگر و کارمند دارد که با تعطیلی این کارخانه ، تمامی فرصت‌های شغلی یاد شده هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و به شدت تهدید خواهند شد.

بر اساس گزارش اسکای نیوز،  سرنوشت نا مشخص و نا معلوم خروج بریتانیا از اتحایده اروپا موسوم به بریگزیت بر روی مسائل گوناگونی از جمله صنعت خودرسازی هم تاثیرات منفی و مخربی را گذاشته است و همانطور که تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودروسازی برآورد کرده بودند، خیلی از کمپانی های خارجی فعال در این کشور تحت‌ تاثیر بریگزیت از این کشور خارج خواهند شد تا گرفتار اما و اگرهای پس از آن و همچنین تبعات منفی بریگزیت نشوند.

البته گفتنی است که گزارش های منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از آن است که این کمپانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی به طور کامل کارخانه سوئیندون را تعطیل و تولید خودرو در آن را متوقف اعلام کند.

گفته می‌شود سخنگوی کمپانی ژاپنی هوندا هم به تلاش گزارشگران و خبرنگاران برای پاسخ دادن به این مسائل طفره رفته و تمایلی برای توضیح دادن در این باره نشان نداده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar