هیوندای برنامه‌ای برای ساخت سانتافه دیزلی ندارد

بروزرسانی در: دوشنبه 26 آذر 97 ساعت 04:03
هیوندای برنامه‌ای برای ساخت سانتافه دیزلی ندارد

اگر در رویاهای خود به یک شاسی بلند هیوندای دیزلی با گشتاور فوق العاده بوده‌اید، بهتر است به رؤیاپردازی خود پایان داده و با یک واقعیت تلخ روبرو شوید. بعد از قولی مبنی بر ساخت نسخه دیزلی نسل جدید سانتافه 2019 که قرار بود از تابستان امسال وارد نمایندگی‌ها شود، شرکت رسماً اعلام کرده که این پروژه کنسل شده است.

این موضوع را شرکت هیوندای در مصاحبه‌ای با وب سایت Green Car Reports اعلام کرده است. ظاهراً، هیوندای فکر می‌کند آمریکایی‌ها هیچ علاقه‌ای به خرید سانتافه دیزلی ندارند. با حذف آپشن دیزلی از پیشرانه‌های این شاسی بلند دوست داشتنی، اکنون زمزمه‌هایی مبنی بر حذف آپشن ردیف سوم صندلی‌ها هم شنیده می‌شود.

برندون رامیرز، سخنگوی هیوندای ادعا کرده تصمیم به حذف موتور توربودیزل 2.2 لیتری بعد از تحقیقات و مطالعاتی گرفته شده که نشان می‌دادند خریداران آمریکایی هیچ علاقه‌ای به آپشن موتور دیزلی ندارند. این پیشرانه که 190 اسب بخار قدرت و 436 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، پیشرانه‌ای قوی‌تر در مقایسه با پیشرانه‌های پایه بنزینی 2.4 لیتری 4 سیلندر با 185 اسب بخار و 241 نیوتن متر گشتاور یا 2.0 لیتری توربو 4 سیلندر با 235 اسب بخار قدرت و 352 نیوتن متر گشتاور است.

هیوندای برنامه‌ای برای ساخت سانتافه دیزلی ندارد

در زمان رونمایی خودرو، هیوندای گفته بود که آپشن صندلی‌های ردیف سوم سانتافه مدل 2019 فقط در نسخه دیزلی ارائه خواهد شد. این گونه که به نظر می‌رسد، دیگر خبری از سانتافه با ظرفیت 7 سرنشین نخواهد بود. خریدارانی که به دنبال ظرفیت سرنشین بیشتر هستند می‌توانند در حال حاضر منتظر ورود مدل بزرگ‌تر پالیسید به بازار بمانند.

به گزارش Green Car Reports، از دیگر شاسی بلندهایی که قول نسخه دیزلی را داده‌اند می‌توان به مزدا سی ایکس 5 اشاره کرد که البته هنوز خبری از آن نیست. ظاهراً خریداران در حال حاضر خرید یک سانتافه هیبریدی را به سانتافه دیزلی ترجیح می‌دهند. هیوندای در نمایشگاه ژنو اسفند 96 چند مدل الکتریکی سازی شده رونمایی کرد و به نظر می‌رسد، به زودی شاهد عرضه نسخه هیبریدی سانتافه هم خواهیم بود.

منبع ترجمه: The truth about cars

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar