یک شرکت آلمانی کارآمد بودن خودروهای تسلا را ثابت کرد

پنج شنبه 8 فروردین 98 ساعت 13:45
یک شرکت آلمانی کارآمد بودن خودروهای تسلا را ثابت کرد

یک شرکت آلمانی با آزمایش کردن سه خودرو از برندهای آئودی، جگوار و تسلا، کارآمد بودن خودروهای تسلا را ثابت کرد.

مدتی است که مشکلات تولیدی تسلا پایانی ندارد. حتی رونق تولید خودروی Model 3 در اروپا به خاطر بروز اتفاقاتی با مشکل مواجه شده است. ولی یک علت وجود دارد که چرا تسلا با وجود چنین مشکلاتی هنوز هم فروش فوق‌العاده خود را دارد. علت این عمل کارآمد بودن مدل‌های آن است. این کارآمد بودن نسبت به بقیه رقبای آن توسط یک شرکت آلمانی تائید شده است.

این آزمایش بر روی سه خودروی الکتریکی گوناگون انجام شده است. این سه خودرو یک آئودی e-Tron، یک تسلای مدل X 90D و یک جگوار I-Pace بودند. هر سه این خودروها در یکی از بزرگراه‌های آلمان که مسافت ۸۷ کیلومتری دارد و سرعت متوسط در آن ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است آزمایش شدند. این سه وسیله نقلیه در مسائل گوناگونی اندازه گیری شدند. این موارد مصرف، محدوده و هزینه برای هر ۱۰۰ کیلومتر را شامل می‌شد. در هر سه این موارد خودروی تسلا در صدر قرار داشت.

یک شرکت آلمانی کارآمد بودن خودروهای تسلا را ثابت کرد

یک شرکت آلمانی کارآمد بودن خودروهای تسلا را ثابت کرد

این آزمایش نشان داد که دو خودروی دیگر یعنی آئودی و جگوار هر کدام یک چهارم بیشتر از خودروی تسلا انرژی مصرفی می‌کردند. همچنین محدوده این دو خودرو تقریباً نصف بود و هزینه مصرفی آن‌ها در ۱۰۰ کیلومتر نزدیک به یک چهارم بیشتر از تسلا X 90D اندازه گیری شد. شرکتی آلمانی که این آزمایش را انجام داد گفته است که از مدل X P90D به این خاطر استفاده کرده که دارای یک باتری قابل مقایسه است، اگرچه که دیگر این باتری فروخته نمی‌شود. البته گفته شده است مدل بعدی این خودرو یعنی ۱۰۰D دارای باتری قدرت‌مندتری خواهد بود.

باید گفت که چیزی که در این در مورد خودروی برقی آئودی آزمایش بررسی نشد زمان شارژ باتری آن است. این خودرو در مناطقی که قابلیت شارژ سریع را پشتیبانی می‌کنند می‌تواند در زمان معمولی تا ۱۵۰ کیلو وات شارژ شود. پس اگر شما به طور مرتب سفرهای طولانی انجام می‌دهید، زمان شارژ سریع این خودرو به شما کمک زمان کمتری را از دست بدهید. این خودرو به درد کسانی می‌خورد که توانایی پرداخت هزینه بالای خودروی برقی تسلا را ندارند. البته قیمت این خودرو هم کم نیست ولی کمتر از خودروی X P90D تسلا است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar