BYD دومین خودرو ساز جهان از لحاظ پیشرفت معرفی شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
BYD دومین خودرو ساز جهان از لحاظ پیشرفت معرفی شد

هر ساله موسسه های معتبر ارزیابی برند، فهرستی از برندهای با ارزش و قابل اطمینان را منتشر می‌کنند که بر مبنای تحلیل و عملکرد برندها در بازه زمانی یک ساله است.

یکی از قابل اعتمادترین موسسه‌های تحلیل و ارزیابی برندها، «برند فایننس» است که در ۲۰ شهر بزرگ جهان فعالیت دارد.

فهرست امسال این موسسه در حالی اعلام شد که «برند فایننس» عنوان کرد این فرایند نتیجه تحلیل و ارزیابی بیش از ۳۵۰۰ برند در سراسر جهان است. برندهایی که جایگاه آنها بسته به نوع فعالیت (صنعتی، ورزشی، تولیدی و...) به طور جداگانه و در لیست‌های گوناگون ارزش آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

BYD دومین خودرو ساز جهان از لحاظ پیشرفت معرفی شد

ولی در لیست برندهای خودرویی کمپانی بی وای دی با ۲۱۱ درصد پیشرفت نسبت به سال ۲۰۱۷ پس از برند استون مارتین در رده دوم حضور دارد. برای مقایسه جالب است بدانید برند اوپل نه تنها هیچ پیشرفتی در خصوص ارزش برند کسب نکرده، بلکه ۶۷ درصد هم افت کرده است. از دیگر برندهای حاضر در این لیست می‌توان به تسلا اشاره داشت که در سال جاری میلادی ۱۰۶ درصد یعنی یک دوم پیشرفت برند بی وای دی را بدست آورده است.

موسسه «برند فایننس» برند بی وای دی را ۴.۳ بیلیون دلار ارزش گذاری نموده و این در حالی است که برندهایی مانند بنتلی، لامبورگینی، کادیلاک، مکلارن و مازراتی در رده‌های پایین تری حضور دارند. شاید این سوال وجود داشته باشد که ارزش گذاری برندها بر چه مبنایی انجام می‌گیرد؟ موسسه «برند فایننس» عنوان کرده است که شاخص قدرت برند (بی اس آی) مورد ارزیابی قرار گرفته و مبنای بی اس آی هم بر اساس سهم سهامداران، عملکرد تجاری، میزان سرمایه‌گذاری و... است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar