آمادگی وزارت دفاع برای کمک به خودروسازان

دوشنبه ۲۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
آمادگی وزارت دفاع برای کمک به خودروسازان

وزیر دفاع گفت: به خودروسازان گفته‌ایم هر جا که خروج شرکت‌های خارجی، شما را با مشکل رو به رو کرد، آماده‌ایم که کمک کنیم تا به آن تکنولوژی برسید و تولید را حفظ کنید.

امیرسرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع صبح امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران و در جواب به این سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه با توجه به اقدامات نیروهای مسلح در تولید خودروهای نظامی مانند «کیان» آیا درخواستی از طرف دو گروه خودروسازی کشور مانند ایران خودرو و سایپا برای همکاری در تولید قطعات و غیره با توجه به شرایط تحریم داشته‌اند یا خیر؟ اظهار داشت: ما خودروی نظامی برای نیروهای مسلح می‌سازیم ولی خودروی شخصی نمی‌سازیم، بنابراین با توجه به این تکنولوژی که در اختیار داشتیم به عزیزان خودروساز گفتیم هر جا که شرکت‌های خارجی رفته‌اند و فناوری را به دلیل تحریم‌ها با خود برد که تولید شما را با مشکل رو به رو کرد ما آماده‌ایم که کمک کنیم تا شما به آن تکنولوژی برسید و تولید را حفظ کنید.

وی افزود: در این روند ما امروز همکاری بسیار خوبی را با هر دو خودروساز بزرگ کشور مانند ایران خودرو و سایپا داریم و امروز طبق اخباری که بنده دارم تعداد تولید خودروسازان ما خوب است و بحمدالله تحریم موجب شد که مقدار زیادی از قطعات و اقلام مهم داخلی شود که بخشی از این قطعات را صنایع دفاعی کشور می‌سازد.

وزیر دفاع در پاسخ به این سؤال که یعنی وزارت دفاع بخشی از قطعات را برای گروه‌های خودروسازی کشور می‌سازد؟ گفت: بله، همین‌گونه است ما در تولید قطعات به گروه‌های خودروسازی کشور کمک می‌کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی با ذکر اینکه ناوشکن دماوند آماده شده و به زودی به دریای خزر و نیروی دریایی ملحق خواهد شد، گفت: ما فردا یک کار جدیدی را به مردم ایران ارائه خواهیم کرد و ما دارای مجموعه‌ای هستیم که به معنای واقعی کلمه گمنام است و آنها جنگ مبارزه با مین را انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: کشور ما سال‌های نه چندان دور آلوده‌ترین کشور در حوزه مین بود و وضعیت قرمز داشت بنابراین مجموعه همکاران ما در مرکز مین‌زدایی صورت دادند و بحمدالله امروز بخش اعظم سرزمین پاک و مقدس ما از لوث وجود مین‌های دشمن پاکسازی شده است. البته بخشی از کار مانده و این با قوت ادامه پیدا می‌کند، ما در این مورد فردا گزارش مفصلی را به مردم شریف ایران ارائه می‌کنیم.

وزیر دفاع به ارائه توضیحات بیشتری در خصوص ناوشکن دماوند پرداخت و گفت: ناوشکن دماوند چندی پیش با حادثه رو به رو شد و دماوندی که در یک دوره طولانی ساخته شده بود، الان یک دماوند جدید است، یعنی اورهال نشده است به عبارتی در یک زمان بسیار کوتاه‌تر از دماوند نخست ما این دماوند را ساختیم که آماده شده و تجهیز می‌شود و به زودی به نیروی دریایی عزیزمان ملحق می‌‌شود.

امیر سرتیپ حاتمی همچنین در واکنش به اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص ارسال موشک‌های دوربرد ایران به یمن گفت: مردم یمن ملتی باهوش، مقاوم و توانمند هستند و آنچه که تا به امروز استفاده کردند نوآوری‌های خودشان بوده است.

وی افزود: کمک‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در واقع انجام می‌دهد در حد کمک‌های مستشاری به عنوان ملتی که تحت ظلم شدید قرار گرفته است. حق و حقوق ملت یمن ضایع شده و شمار زیادی تلفات انسانی در اثر محاصره و تهاجمات گوناگون وارد شده است بنابراین ما به مردم یمن تنها کمک مستشاری می‌کنیم.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar