افت ۳۸ درصدی تولید وانت

یکشنبه 22 اردیبهشت 98 ساعت 16:56
افت 38 درصدی تولید وانت

جدیدترین آمار انجمن خودروسازان ایران نشان می‌دهد که تولید انواع وانت در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال اخیر، ۳۸ درصد کاهش یافته است.

طبق آمار اعلام شده تولید وانت در فروردین ماه سال جاری به ۱۹۱۶ دستگاه رسیده که نسبت به شمار ۳۰۹۰ دستگاهی مدت مشابه سال اخیر، ۳۸ درصد کاهش یافته است.

طبق این آمار تولید وانت در شرکت صنعتی ایران خودرو ۹۷.۳ درصد کاهش یافته و به هشت دستگاه رسیده است. این گروه در فروردین ماه سال ۹۷، ۲۹۱ دستگاه وانت تولید کرده بوده است.

پس از آن شرکت بهمن با تولید ۳۰۴ دستگاه در فروردین امسال نسبت به ۶۲۱ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال اخیر، ۵۱ درصد کاهش تولید داشته است.

آمار منتشر شده از طرف انجمن خودروسازان ایران نشان می‌دهد که میزان تولید وانت در شرکت خودروسازی سایپا هم با افت ۲۳.۸ درصدی همراه بوده و از ۲۰۹۵ دستگاه در فروردین سال پیش به ۱۵۹۶ دستگاه رسیده است.

در بین تولیدکنندگان وانت، شرکت سازه‌های خودروی دیار با وجود اینکه فروردین سال اخیر تولید وانتی نداشته است، امسال هشت دستگاه تولید کرده است.

گروه ارس خودرو دیزل با وجود اینکه در فروردین ماه سال اخیر ۸۳ دستگاه تولید وانت داشته؛ فروردین امسال محصولی در این زمینه تولید نکرده و شاهد کاهش تولید ۱۰۰ درصدی بوده است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar