افزایش ۶۰ و ۹۰ درصدی تولید خودروهای سنگین‌ باری

پنج شنبه 16 شهریور 02 ساعت 14:26
افزایش 60 و 90 درصدی تولید خودروهای سنگین‌ باری

طبق آمار وزارت صنعت، تولید خودروهای سنگین‌ باری (کامیونت، کامیون و کشنده) در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در دو خودروساز بزرگ کشور ۶۹ درصد و در خودروسازی‌های خصوصی ۹۷ درصد افزایش یافته است.

بررسی آمار ارائه شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید کامیونت، کامیون و کشنده از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد در خودروسازی‌های دولتی و خصوصی رشد قابل توجهی را ثبت کرده است.

تولید کامیونت، کامیون و کشنده در پنج ماهه ابتدایی امسال توسط دو خودروساز بزرگ کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹ درصد و در بخش خصوصی ۹۷ درصد رشد داشته است.

طی مدت مذکور سال گذشته ۹۸۲۰ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در ایران‌خودرو و سایپا تولید شده که با رشد ۶۹ درصدی به ۱۶ هزار و ۶۲۷ دستگاه افزایش یافته است.

تولید کامیونت، کامیون و کشنده در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بخش خصوصی نیز رشد ۹۷ درصدی را ثبت کرده و از ۵۰۴۵ دستگاه به ۱۰ هزار و ۷۴۰ دستگاه افزایش یافته است.

طبق آمار در یک‌ماهه مرداد ماه ۲۸۲۱ دستگاه خودرو سنگین باری در کشور توسط دولتی‌ها تولید شده که به نسبت ۲۰۸۱ دستگاه تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ درصد رشد یافته است.

همچنین در مرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموع ۱۳۰۲ دستگاه خودروی سنگین در بخش خصوصی تولید شده بود که تولید آن‌ها به ۱۹۹۱ در مرداد امسال افزایش یافت و بدین ترتیب رشد ۳۴ درصدی را رقم زده است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar