درخواست جدی خودروسازان برای اصلاح قیمت‌ها

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
درخواست جدی خودروسازان برای اصلاح قیمت‌ها

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به موافقت شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با افزایش قیمت خودرو گفت: اجازه داده شد قیمت گذاری خودرو براساس آنچه سازمان حمایت تعیین و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، انجام شود. منصور معظمی افزود: به خاطر تغییرات در نرخ ارز، هزینه تولید خودروسازان، بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت‌ها دارند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: خودروسازان قراردادهایی با قطعه‌سازان دارند که براساس قیمت‌های پیشین ارز است و امروز با افزایش 3 برابری نرخ ارز در سامانه نیما، اگر قیمت قطعه‌سازان اصلاح نشود، خیلی از آنها دچار گرفتاری جدی می‌شوند. وی افزود: ما پیشنهاد تعیین قیمت تمام شده را به رئیس جمهوری دادیم و در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح و اجازه داده شد قیمت گذاری براساس آنچه سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان تعیین و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، انجام شود. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد: با این حال خودروسازان نمی‌توانند و حق ندارند که قیمت‌های خود را خودسرانه افزایش دهند.

وی گفت: وزارت صنعت متعهد شده از نظر میزان تولید، نیاز داخل را تأمین کند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به طور قطع این نیاز را تا پایان سال می‌توانیم تأمین کنیم. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان پیشنهاد خود را برای اصلاح قیمت خودروها داده و منتظر تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار هستیم. وی افزود: زمان اعلام اصلاح قیمت‌ها بستگی به ستاد تنظیم بازار دارد که پس از اعلام می‌تواند اجرایی شود و تا پیش از آن زمان، خودروسازان باید براساس قیمت‌های پیشین عمل کنند، اگرچه البته قیمت‌های فعلی به طور یقین خودروسازان را دچار مشکل جدی می‌کند. معظمی گفت: قانون این اختیار (قیمت‌گذاری) را به سازمان حمایت داده و این سازمان هم نشست‌های گوناگونی را با خودروسازان داشته است و پیشنهادی را مطرح کرده‌اند تا مراجع ذی‌ربط آن را تصویب و ابلاغ کنند.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar