آغاز تولید پژو 301 از سه ماه نخست سال آینده

شنبه 15 تیر 98 ساعت 12:08
آغاز تولید پژو 301 از سه ماه نخست سال آینده

مدیرعامل ایران ‌خودرو گفت: خط آزمایشی پژو 301 ظرف یکی دو هفته آینده رونمایی و کار آن از سه ماه نخست سال آینده آغاز خواهد شد.

هاشم یکه‌زارع، مدیر عامل ایران ‌خودرو در مورد وضعیت تولید پژو 301 گفت: در رابطه با تولید پژو 301 ظرف یک الی دو هفته آتی از خط آزمایشی این خودرو رونمایی خواهیم کرد و در محدوده‌ای که متعاقباً اعلام می‌کنیم بدون اتکا به پژو به تولید انبوه می‌رسد. گفتنی است که تولید 301 با رقم 10 هزار دستگاه آغاز می‌شود و به مرور به 100 و در نهایت 250 هزار دستگاه در سال خواهد رسید. این نکته را باید گفت که خط تولید این خودرو در سه ماه اول سال آینده کار خود را آغاز کند.

85 درصد از محصولات پژو 2008 تحویل مشتریان شد

وی ادامه داد: هم اکنون داخلی‌سازی پژو 301 به حدود 60 درصد رسیده است اما زمانی که تولید انبوه آن شروع شود به 80 درصد هم خواهد رسید. نمی‌توان گفت که داخلی‌سازی برای 301 به طور کامل انجام می‌شود و نهایتاً این رقم به 80 الی 85 درصد می‌رسد. در خصوص پژو 2008 هم شمار دستگاه‌هایی را که فروختیم تحویل خواهیم داد و 85 درصد مشتریان خودرو خود را تحویل گرفته‌اند. در برنامه‌های تولید، پژو 2008 را هم در آینده داریم ولی این کار پس از پژو 301 انجام خواهد شد.

ساخت داخل قطعات «های‌تک»

یکه‌زارع در رابطه با ساخت قطعات های‌تک اظهار کرد: تاکید بر این است که ساخت داخل قطعات‌های تک هم به خوبی انجام شود. گفتنی است که صنایع دفاع هم ظرفیت‌های خوبی دارد و با ما نشستی داشتند و از این ظرفیت‌ها هم استفاده می‌کنیم. برای ساخت داخل قطعات باید سرمایه‌گذاری انجام پذیرد و حتی قطعاتی که از نظر توجیه اقتصادی، ساخت داخل آن‌ها به صرفه نیست با این وجود و با توجه به شرایط خاص باید انجام شود.

مبنای قیمت‌گذاری خودروها

وی در پایان به ذکر نکاتی در مورد قیمت‌گذاری خودروها پرداخت و گفت: طبق قانون، هر قراردادی که وجود دارد، زمان تحویل مبنای قیمت‌ها است. به عنوان مثال اگر خودرویی در مهر سال پیش ثبت‌ نام شده باشد با همان قیمت مهر سال اخیر به مشتری تحویل داده خواهد شد. این نکته که گفته می‌شود مبنای قیمت‌ها بر اساس قیمت‌های بهمن سال اخیر است صحیح نیست. فروش‌های فوری هم بر اساس قیمت روز خواهد بود و در این نوع فروش‌ها مبنای قیمت هم همان زمان تحویل خواهد بود.

گسترش نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar