برنامه‌های ایران خودرو در سال ۹۹

یکشنبه 10 فروردین 99 ساعت 13:42
برنامه‌های ایران خودرو در سال 99

شرکت صنعتی ایران خودرو در راستای پاسخ گویی به سلیقه و نیاز شهروندان‌، محصولات جدیدی را در سال جهش تولید به بازار عرضه می‌کند.

کیانوش پورمجیب معاون معاون تحقیقات ، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت : این شرکت صنعتی در سال جاری  محصولات جدید رانا پلاس ، سورن پلاس ، سمند بهینه ،  دنا پلاس اتوماتیک ، ۲۰۷ پانوراما دستی و اتوماتیک و k132 را روانه بازار می‌کند.

وی افزود: تولید و عرضه چهارمحصول صندوق دار k132 ، کراس اوورk125و هاچ بک k121 و دنای برقی از بهمن سال ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱ در دستور کار این خودرو ساز قراردارد.

پورمجیب یادآوری کرد: خودروk132 که حاصل تفکر دانش ایرانی است برپایه پلتفرم ایران خودرو با ۹۲ درصد ساخت داخلی ، تولید آن در بهمن سال جاری آغاز می‌شود

وی یادآوری کرد : این خودرو به جعبه دنده اتوماتیک و پیشرانه‌ای. اف .۷ توربوشارژ مجهز خواهد شد.

معاون تحقیقات ، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو از عرضه خودروی ۲۰۷ پانوراما در نیمه اول سال جاری خبرداد و تصریح کرد: این خودرو در نیمه دوم سال جاری به جعبه دنده اتوماتیک تجهیز می‌شود.

پورمجیب در مورد توسعه قوای محرکه هیبرید و برقی یادآوری کرد: محصول رانا و دنا پلاس را برای تولید در این بخش در نظرگرفته شده است و دنای برقی در نیمه اول سال ۱۴۰۰ قابل عرضه است .

پورمجیب گفت : دنا پلاس به عنوان نخستین محصول به گیربکس شش سرعته در سال جاری تجهیز می‌شود. طبق برنامه قرار است در سال جاری ۱۰ هزار گیربکس دستی شش سرعته تولید شود.

پورمجیب یادآوری کرد؛ جعبه دنده AMT شش سرعته اتوماتیک با ۶۰ درصد داخلی سازی در سه ماه پایانی سال جاری آغاز می‌شود و قرار است در این سال یک هزار دستگاه از این نوع جعبه دنده تولید شود.

وی با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو افزود: این پلتفرم قابلیت پوشش سگمنت های گوناگون خودرو شامل سدان ، وانت ، هاچ بک و کراس اوور را خواهد داشت.

اخبار خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar