بهره برداری از موتور EF پلاس در سال ۹۹

یکشنبه 4 اسفند 98 ساعت 10:15
بهره برداری از موتور EF پلاس در سال 99

مدیرعامل ساپکو با ذکر این که با وجود شرایط تحریم‌های ظالمانه گام‌های بلندی در طراحی موتور و قوای محرکه برداشته شده، از رونمایی گیربکس شش سرعته در اسفندماه و بهره‌برداری از موتور ایی‌اف‌پلاس در نیمه اول سال ۹۹ خبر داد.

عادل پیرمحمدی در اختتامیه یازدهمین همایش موتورهای درونسوز آنچه را در حوزه موتور افزود: زمانی بود که مشکلات در بخش موتور را مقطعی حل می‌کردیم، اما امروز در پی حل ریشه‌ای آنها هستیم.

وی پروژه ایی‌اف‌۷ را از جمله پروژه‌هایی دانست که به‌صورت ریشه‌ای به مسائل موتور پرداخته و خودکفایی در این حوزه را امکان‌پذیر ساخته است و تصریح کرد: امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که مشکلات موتوری خود را به راحتی در مرکز تحقیقات موتور حل می‌کنیم. موتور ملی و موتور ایی‌اف‌۷ از جمله دستاوردهای این مرکز بوده و در حال حاضر پروژه‌های ایی‌اف۴ و ایی‌اف پلاس در دست تحقیق هستند.

پیرمحمدی نگاه کنونی در شرکت صنعتی ایران خودرو را نگاه توسعه محصول عنوان کرد و افزود: امروز ما از تولید محوری فراتر رفته و مقدمات توسعه را در ایران خودرو فراهم آورده‌ایم.

وی به بازدید رئیس جمهور از خودروی طراحی شده توسط کارشناسان مرکز تحقیقات ایران خودرو اشاره کرد و گفت: این پروژه حاصل سال‌ها دست‌رنج مهندسان ایرانی است و سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

مدیر عامل ساپکو شکوفایی در خودکفایی مواد اولیه را از دیگر دستاوردهای مقابله با تحریم‌ها دانست و یادآوری کرد: امروز پرونده استاندارد مواد اولیه پیچ و مهره‌ها در کشور بسته شده و در این زمینه خودکفا هستیم. ما دریافته‌ایم که تولید بدون پشتوانه دانش فنی ماندگار نیست و از این رو به دنبال توسعه محصولات خود هستیم.

وی با اعلام این که از سال آینده، دو محصول وارد سبد محصولات ایران خودرو خواهد شد، تولید محصول پروژه K132 و محصولات گوناگون روی این پلتفرم را از جمله برنامه‌های سال آینده این خودروساز برشمرد.

پیرمحمدی در پایان با اشاره به این که عزم جدی برای همکاری با شرکت‌ها و مراکز دانشگاهی برای توسعه خودکفایی در کشور وجود دارد، افزود: اگر پروژهای صنعت محور و کاربردی در دانشگاهها تعریف شود، آمادگی همکاری‌های مشترک با آنها را داریم.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar