تولید آزمایشی قطعات پژو 301 در اصفهان

بروزرسانی در: پنجشنبه 23 خرداد 98 ساعت 17:07
تولید آزمایشی قطعات پژو 301 در اصفهان

مدیرعامل ساپکو درحاشیه برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو اصفهان، ‌از تولید آزمایشی بعضی از قطعات خودروی 301 و تست قالب‌های این خودرو بازدید کرد.

مدیران ارشد ایران خودرو از خط تولید دو شرکت قطعه‌سازی (همگام خودروی آسیا و اطلس پمپ ایران) در استان اصفهان بازدید کرده و از نزدیک درجریان تولید آزمایشی بعضی از قطعات خودروی 301 و تست قالب‌های آن در این استان قرار گرفتند.

منصور منصوری همچنین در مراسم آغاز به‌کار نمایشگاه پانزدهم قطعات استان اصفهان که با حضور مقامات این استان برگزار شد، حضور ساپکو در این نمایشگاه را حامل پیام روشن خوداتکایی و لزوم همکاری قطعه سازان تمام استان‌های کشور دانست و از طرح این شرکت برای هم‌افزایی و جلب مشارکت سازندگان با همکاری انجمن‌ها در هفت استان خبرداد.

وی با ذکر این که استان اصفهان با وجود دارا بودن رتبه چهارم فروش قطعات به ایران خودرو، به خاطر تأمین مواد اولیه این صنعت، از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: با اجرای پروژه‌های خودکفایی  که به ارزش 300 میلیون یورو تعریف شده، به زودی کاهش ارزبری قابل توجهی در صنعت قطعه سازی خواهیم داشت.

مدیرعامل ساپکو با اشاره به برنامه‌ریزی این شرکت برای گسترش همکاری با پارک‌های فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها در تعامل با انجمن‌های قطعه سازی سراسر کشور، بر لزوم ایجاد مرکزی برای توسعه تکنولوژی‌ها در این صنعت تاکید کرد و افزود: تحریم‌ها به ما ثابت کرد، هر آنچه فعالیت فنی مهندسی و ساخت داخل در این سال‌ها انجام شده، به نفع ما بوده است و با همین هدف، کاستی‌ها و نیازهای صنعت قطعه‌سازی را اعلام کردیم  تا در طرح جهاد خودکفایی از توانمندی تمام سازندگان و فعالان این صنعت بهره ببریم.

مدیرعامل ساپکو یادآوری ساخت: ‌استان اصفهان در تأمین 85 درصد فولاد بدنه خودروها نقش آ‌فرینی دارد که با برنامه‌ای که برای تولید خودروی 301 داریم، نیاز ما به تامین‌کنندگان مواد اولیه استان افزایش قابل توجهی خواهد داشت داشت.

برمبنای این گزارش، عادل پیرمحمدی معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو هم در دیدار با  اعضای انجمن قطعه سازان اصفهان، تولید 301 بدون حضور شریک خارجی را نماد بلوغ صنعت خودرو در کشور دانست و افزود: با روند فعلی، تولید 301 تا آخر سال را با ظرفیت حداکثر 24 دستگاه در ساعت خواهیم داشت.

در پایان این جلسه، مجتبی استادرحیمی معاون کیفیت ایران خودرو گفت: با توجه به اصلاحات ساختاری جدید در ساپکو، وارد راه جدیدی در تولید و کیفیت شده‌ایم که کلید آن در پروژه 301 خورده است.

لازم به ذکر است، پانزدهمین نمایشگاه قطعات خودروی اصفهان که مدت چهار روز و از 21 خرداد شروع شده است، با حضور بیش از 95 شرکت داخلی و در فضایی به وسعت 8500 مترمربع از ساعت 17 تا 22 هر روز پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان به این صنعت است.

ایکوپرس

5 دلیل برای خرید پژو 301 (فیس اولیه)

ساخت پژو 301 توسط 300 سازنده ایرانی

مشکل اصلی خودروسازان و قطعه سازان کمبود نقدینگی است

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "تولید آزمایشی قطعات پژو 301 در اصفهان"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد
مهمان

امیدوارم کیفیت قطعات رو هم درنظر بگیرن تا بعدا حرف درنیاد که بگن اینا قطعاتش ایرانین و کیفیت ندارن انشالله روزی برسه که مردم از خودروسازای داخلی راضی باشن و انقد بد و بیرا پشتشون نباشه