تولید محصولات ایران خودرو افزایش یافت

بروزرسانی در: دوشنبه 9 دی 98 ساعت 12:08
تولید محصولات ایران خودرو افزایش یافت

طبق آمار اعلام شده، شمار خودروهای تولید شده توسط ایران ‌خودرو در ماه آذر به ۴۸۷۱۷ دستگاه رسیده است. این خودروساز در ماه آبان ۳۷۵۶۳ دستگاه تولید که با توجه به این اعداد می‌توان متوجه شد که تولیدات ایران‌خودرو رشد بیش از ۱۱ هزار دستگاهی را تجربه کرده است. لازم به ذکر است که این خودروساز توانسته در ماه آذر مبلغ ۲۴،۸۵۳،۳۳۰ میلیون ریال از فروش محصولات خود کسب کند.

در بین محصولات ایران‌خودرو پرتیراژترین مربوط به گروه پژو می‌شود که ۳۵،۴۸۸ دستگاه از آنها تولید شده است البته آمار تولید پژو ۲۰۰۸ جدای از این گروه اعلام می‌شود. بخش بزرگی از میزان افزایش تولید ایران‌خودرو به خاطر رشد خروجی گروه پژو است چون که میزان آن در ماه آبان ۲۶،۸۹۳ دستگاه بود. گروه سمند هم در جایگاه دوم با تیراژ تولید ۷،۷۷۳ دستگاه قرار دارد. پس از سمند، دنا، رانا، گروه وانت و هایما بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص می‌دهند.

در این بین میزان تولیدات خودروهایی مانند گروه وانت و دانگ‌فنگ که در ماه آبان صفر بود رشد کرده و در ماه آذر به ترتیب به ۸۸۱ و ۸ دستگاه رسیده است. نکته دیگر هم آمار تولید پژو ۲۰۰۸ است که شمار آن ۲۰۹ دستگاه شده است در حالی که آمار تولید آن در ماه آبان ۱۷۰ دستگاه بود. تنها خودرویی که تعداد تولید آن در ماه آذر صفر بود مربوط به سوزوکی است که این قضیه هم به مسئله تحریم‌ها و ترک ایران توسط این خودروساز مربوط می‌شود.

گسترش نیوز

قیمت محصولات ایران خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar