رأی مثبت مجمع صاحبان سهام به برنامه‌های اصلاحی مقیمی

سه شنبه 27 اسفند 98 ساعت 13:17
رأی مثبت مجمع صاحبان سهام به برنامه‌های اصلاحی مقیمی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران ‌خودرو رأی مثبت داد.

مجمع عمومی فوق‌العاده ایران‌خودرو امروز سه شنبه با حضور نزدیک به ۶۴ درصد از صاحبان سهام در محل شرکت ساپکو برگزار شد.

در این مجمع، سهامداران حاضر به افزایش سرمایه نزدیک به ۲هزار درصدی ایران‌خودرو رأی دادند، به این ترتیب سرمایه ثبت شده این شرکت از رقم ۱۵،۳۰۰،۰۰۰میلیون ریال به رقم ۳۰۱،۶۵۶،۰۶۸میلیون ریال افزایش خواهد یافت تا راه برای اصلاح ساختار مالی این گروه معظم صنعتی فراهم آید.

انجام این افزایش سرمایه یکی از برنامه‌های اصلاحی مدیریت ارشد ایران‌خودرو بود که امروز اکثریت سهامداران بر روی آن مهر تأیید زدند.

در ابتدای نشست فیض بخش به عنوان رییس مجمع، در سخنانی خطاب به سهامداران گفت: عملکرد تیم مدیریتی ایران خودرو در حوزه داخلی‌سازی قطعات پیشرفته و توسعه محصولات جدید قابل تقدیر است و برای ارتقای این میسر نیازمند حمایت سهامداران است.

در ادامه، فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو ضمن تشریح اقدام‌های انجام شده برای توسعه فعالیت‌های شرکت، برضرورت انجام این افزایش سرمایه تاکید کرد و گفت: با افزایش  سرمایه در آستانه ۵۹ سالگی ایران‌خودرو، این شرکت مجدداً متولد شده است.

وی افزود: با تدوین برنامه‌های جدید، ایران‌خودرو به جایگاه اصلی خود بازخواهد گشت.

در پایان نشست مجمع، موضوع افزایش سرمایه به رأی گذاشته شد که حاضران در مجمع به اتفاق، به آن رأی مثبت دادند.

با این افزایش سرمایه، ایران‌خودرو به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی فعال در ایران به لحاظ سرمایه ثبت شده تبدیل شد. به باور کارشناسان این افزایش سرمایه می‌تواند مسیر رشد و بالندگی شرکت صنعتی ایران‌خودرو را در سال‌های آینده هموارتر سازد.

لازم به ذکر است، به منظور حفظ سلامت سهامداران و جلوگیری از تجمع و شیوع احتمالی بیماری کرونا، مجمع عمومی فوق العاده ایران خودرو به طور آنلاین از سایت اینترنتی این شرکت پخش شد و هم زمان چندین هزار سهامدار از پخش زنده مجمع دیدن کردند.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar