روند تولید و تحویل خودرو بهبود یافت

شنبه 5 بهمن 98 ساعت 10:31
روند تولید و تحویل خودرو بهبود یافت

مدیرعامل ایران خودرو اظهار کرد:‌ این شرکت با برنامه‌ریزی اصولی در همکاری با زنجیره تأمین و حمایت‌های وزارت صمت، موفق به افزایش شمارگان تولید شد و توانست در چند ماهه گذشته روند تحویل خودرو به مشتریان را بهبود بخشد.

فرشاد مقیمی در جلسه با مدیران ارشد ایران خودرو موفقیت‌های حاصل شده را نتیجه تلاش شبانه روز کارگران خط تولید در روزهای سرد زمستانی دانست و گفت: کارگران در روزهای تعطیل از جان مایه گذاشتند تا چرخ تولید بهتر از قبل به حرکت خود ادامه دهد.

وی با اشاره به تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در این خودروساز یادآوری کرد: هدف تولید در بهمن و اسفند ماه سال جاری، ۱۲۰ هزار دستگاه انواع خودرو است که با تحقق آن به بخش عمده‌ای از تعهدات خود به مشتریان عمل خواهیم کرد.

مقیمی افزود: ‌با روند افزایش تولید و تحویل، تمامی تعهدات معوق  ایران خودرو به مشتریان تا اردیبهشت ماه سال آینده به روز خواهد شد.

وی تصریح کرد: تارسیدن به اهداف تولید و تأمین نیاز مشتریان جمعه‌ها تعطیل نیست.

مدیرعامل ایران خودرو اضافه کرد: اجازه ورود قطعات بی‌کیفیت به بهانه افزایش شمارگان تولید به خطوط تولید را نخواهم داد .

مدیرعامل ایران خودرو، ‌رمز موفقیت این شرکت در چند ماه گذشته را تفکر جهادی، همدلی بین سازندگان قطعات و خودروساز عنوان کرد و گفت: ‌امروز مشتریان اطمینان دارند که خودرو تولید می‌شود و قطعاً خودروهای خود را تحویل خواهند گرفت،‌ هرچند ممکن است با تأخیر زمانی این اقدام انجام گیرد و ما همواره بابت آن عذرخواه مردم هستیم.

وی با اشاره به  این که تصویر ذهنی ایران خودرو نزد جامعه به خاطر تأخیر در اجرای تعهدات به مشتریان خدشه دار شده تاکید کرد:‌ مجوز پیش فروش محصولی را که توانایی تولید آن را نداریم، نخواهم داد.

مدیرعامل ایران خودرو افزود:‌ نهضت داخلی‌سازی قطعات با جدیت دنبال می‌شود و تاکنون ۵۰ قطعه از محصولات ایران خودرو توسط سازندگان داخلی، بومی سازی شده است و این روند حتی با برداشتن تحریم‌ها تداوم خواهد داشت.

وی در مورد شفاف‌سازی در پرداخت‌ به قطعه‌سازان گفت: با ایجاد همدلی بین دو انجمن قطعه ساز، آرامش به زنجیره تأمین بازگشته و قطعه‌سازان هم سهم مهمی در افزایش شمارگان تولید داشته‌اند و نباید به هم‌گرایی و هم‌افزایی  ایجادشده خدشه‌ای وارد شود.

مقیمی با اشاره به دستیابی به رکورد تولید دو هزارو ۵۵۷ دستگاه خودرو در آخرین روز ماه اخیر (۳۰ دی ماه) یادآوری کرد: ‌از تمامی کارگران خطوط تولید، زنجیره تأمین و کسانی که در این افزایش تولید نقش آفرینی کرده‌اند قدردانی می‌کنم، برای رسیدن به موفقیت‌های بیش‌تر باید جهادی فکر و عمل کنیم.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar