سورن پلاس را بیشتر بشناسید + مشخصات

دوشنبه 14 مهر 99 ساعت 11:00
سورن پلاس را بیشتر بشناسید + مشخصات

خودرو سورن پلاس مجهز به پیشرانه EF7 با حجم ۱۷۰۰ سی‌سی است و بر اساس اعلام ایران خودرو بزودی این خودرو بزودی راهی بازار می شود.

موتور ملی این خودرو می‌تواند قدرتی معادل ۱۱۵ اسب بخار با دور موتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۶۰ متر را در دور موتور ۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید کند. سورن پلاس استاندارد آلایندگی یورو ۵ را در اختیار دارد و در وضعیتی که اغلب خودروها سعی در تمدید مهلت زمان دریافت این استاندارد را دارند یک ویژگی بسیار مثبت برای خودروی تازه وارد ایران خودرو به حساب می‌آید.

از دیگر ویژگی‌های مثبت سورن پلاس می‌توان به مصرف سوخت نسبتا پایین آن اشاره کرد که در یک سیکل ترکیبی ۴.۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. این خودرو مجهز به گیربکس پنج سرعته دستی است و قوای محرکه و گیربکس آن تقریبا همان چیزی است که در محصولات دیگر ایران خودرو به کار می‌رود. ترمز ABS+EBA، رینگ‌های دو رنگ، کیسه هوای راننده و سرنشین کنار راننده، سه عدد سنسور دنده عقب و همچنین ایزوفیکس و کروز کنترل از جمله دیگر امکانات ایمنی و رفاهی است که ایران خودرو در سورن پلاس قرار داده است.

سورن پلاس در بخش کابین هم عملکرد قابل قبولی داشته و در صندلی‌های ۶ حرکته آن را می‌توان یکی از بهترین نمونه‌های تولید داخل نامید. صندوق عقب این خودرو نیز نسبتا جادار است و بهبود مناسبی را تجربه کرده که چیزی در حدود ۵۰۰ لیتر جا دارد و از لحاظ برابری مشابه با تندر۹۰ است. از دیگر آپشن‌های این خودرو می‌توان به فرمان هیدرولیک، آینه‌های جانبی مجهز به راهنما با تنظیم برقی، چراغ‌های LED جلو، چراغ روز ( Day Light)، مه‌شکن‌های جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل، سیستم روشنایی ترک خودرو، کمربند ایمنی ۳ نقطه‌ای سرنشینان عقب، شیشه دودی، شیشه درب‌های عقب و شیشه عقب، کلیدهای کنترل صوتی روی فرمان MFC، بازکن قفل درب صندوق از داخل خودرو اشاره کرد که نسبتا از آپشن‌اب به روز  در حوزه خودرو است و سورن پلاس را یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر قرار می‌دهد. باید منتظر ماند و دید این خودروی تازه ایران خود چه قیمتی خواهد داشت و چه زمانی راهی بازار خواهد شد.

مشخصات کامل خودرو سورن پلاس:

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "سورن پلاس را بیشتر بشناسید + مشخصات"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
رخا
مهمان

تا اینجایی گه من مشخصات و دیدم عالی حرف نداره سورن پلاس

یونس
مهمان

چرا عکس های بیشتری ازش نمیزارین داخل و بیرون