عملکرد شرکت آپکو در نیمه اول ۱۴۰۱

شنبه 23 مهر 01 ساعت 10:23
عملکرد شرکت آپکو در نیمه اول 1401

مدیرعامل آپکو با اشاره به عملکرد نیمه نخست امسال در این شرکت، گفت: در این بازه زمانی، رشد ۵۹ درصدی در تعداد خودروهای تحویلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته محقق شده است.

مسعود جعفری با اشاره به این‌که آپکو در راستای عمل به سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو و پیرو طرح تحول کیفی این مجموعه صنعتی، اقدامات مثبت و متعددی را در راستای افزایش سوددهی و ارتقای رضایت مشتریان انجام داده، گفت: این شرکت در شش ماهه نخست امسال توانسته نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رشد ۲۵۹ درصدی در زمینه فروش آپشن دست یابد.

مدیرعامل شرکت آپکو با اشاره به این‌که علاوه بر ارتقای رضایت مشتریان، رضایتمندی کارکنان این مجموعه به عنوان بخشی از ذی نفعان اصلی، از تاکیدات مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و مورد توجه آپکو است، گفت: علاوه بر اجرای طرح‌های ارتقای انگیزه شغلی، برای ۵۲ نفر اشتغال‌زایی متناسب با فعالیت‌های این مجموعه صورت گرفته است.

جعفری با بیان این‌که شرکت آپکو در سنوات گذشته نتوانسته بود جایگاه اصلی خود را در بازار خودرویی و افترمارکت به دست آورد، اما با اقدامات لازم و حمایت های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو این موضوع محقق شده، یادآور شد: در حال حاضر این شرکت در نیمه نخست امسال از زیان عملیاتی خارج شده و تا پایان سال نیز از زیان سنواتی خارج خواهد شد.

وی افزود: ۸۰ درصد از بدهی های سنواتی آپکو به سایر شرکت های گروه پرداخت شده و نیز با کنترل هزینه‌ها، تا ۱۵ درصد از هزینه های سربار کاهش یافته و موجب شد با برنامه ریزی دقیق و به موقع، آپکو از زیان عملیاتی خارج شود.

مدیرعامل شرکت آپکو در ادامه با اشاره به این‌که از ابتدای امسال، پروژه های متعددی در راستای گسترش هرچه بیش‌تر فعالیت ها و خدمات رسانی و ارتقای کیفیت این مجموعه صورت گرفته، اظهار کرد: افتتاح سالن شماره دو تیونینگ و دیتیلینگ، افتتاح خط تولید دسته سیم به عنوان یکی از قطعات استراتژیک آپکو که تا پیش از این با مشکلات بسیاری از جمله عدم تامین به موقع و نوسان قیمت مواجه بوده است، اجرای پروژه تامین قطعه برای شرکت ایران خودرو دیزل، افتتاح مرکز تحقیقات و نوآوری در شرکت آپکو و نیز ثبت این مجموعه به عنوان شرکت دانش بنیان، از جمله این پروژه ها به شمار می رود.

جعفری با اشاره به افزایش رتبه آپکو به عنوان نمایندگی ۱۰۶۸ ایران خودرو از رتبه سه به یک، گفت: تشکیل تیم مسابقات اتومبیل رانی و آماده سازی محصولات ایران خودرو در این مسابقات با دانش فنی آپکو و کسب سه مقام قهرمانی، توسعه محصولات ایران خودرو تارا جوانان، ۲۰۷ بانوان، فوتون آفرود و فوتون کمپر و نیز انجام اقدامات اولیه برای شروع پروژه شهر آپشن آپکو، از سایر اقدامات این مجموعه در شش ماهه نخست امسال به شمار می رود.

وی اجرای پروژه رنگ سفارشی برای پنج هزار دستگاه خودروی تارا و هایما و ۳۵۰۰ جک برقی صندوق عقب، اجرای پروژه آفرود و تراکمپر خودروهای فوتون ایران خودرو دیزل، ایجاد Call Center و آموزش کارکنان این مجموعه برای انجام خدمات نصب آپشن در محل مورد نظر مشتری، راه اندازی شعبه مرکزی نصب آپشن در سایت تولیدی خراسان، راه اندازی نمایندگی آپکو در مشهد، گسترش فروش قطعات آپشن در سایت ایران خودرو با حق انتخاب مشتری، گسترش فروش اینترنتی قطعات را از اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه فروش و دیجیتال مارکتینگ برشمرد.

مدیرعامل آپکو خاطرنشان کرد: با همکاری شرکت لیزینگایران خودرو و لیزینگ غدیر، قرار است نسبت به فروش اقساطی آپشن و سفارش سازی محصول و اعطای تسهیلات برای مشتریان اقدامات لازم انجام شود.

ایکوپرس

تارا

معایب تارا

مزایا تارا اتومات

قیمت خودروی K132 چقدر خواهد بود؟

نگاهی به خودروی جدید شرکت ایران خودرو / K132 را بیشتر بشناسید

تولید آزمایشی K132 در شهریور ماه

خودروی K132 باعث غرور ملی است

پیش بینی قیمت خودرو K132

خودرو K132 ثمره همکاری شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر داخلی است

شرایط فروش تارا اتوماتیک ایران خودرو/ آبان ۱۴۰۱

پیش بینی قیمت محصول جدید ایران خودرو

ثبت نام ۶۰ هزار نفر برای خرید K132

محصول جدید ایران خودرو را بیشتر بشناسید

محصول جدید ایران‌ خودرو مطابق سلیقه مصرف‌کنندگان طراحی شده است

جزئیات بیشتر درباره خودروی K132

نام محصول جدید ایران ‌خودرو اعلام شد

خودرو جدید تارا رونمایی شد

محصول جدید ایران خودرو «تارا» را بیشتر بشناسید

داخلی سازی و طراحی شبکه برق و الکترونیک تارا

ویژگی‌های خودروی تارا دو مدل دستی و اتوماتیک

محصول جدید ایران ‌خودرو تارا را بیشتر بشناسید

تارا به راحتی قابلیت صادرات را خواهد داشت

موتور تارا در مدار تولید

قیمت تارا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar