محصولات ایران خودرو استانداردهای لازم را دارند

بروزرسانی در: دوشنبه 2 دی 98 ساعت 16:40
محصولات ایران خودرو استانداردهای لازم را دارند

معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت: متوسط مصرف سوخت محصولات ایران خودرو درهر ۱۰۰ کیلومتر پیمایشش به کم‌تر از ۷.۵ لیتر رسیده که این رقم منطبق براستانداردهای مصرف سوخت در کشور است.

کیانوش پورمجیب افزود: ‌این شرکت با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی خود همواره ارتقا خانواده موتورهای محصولات تولیدی خود را از نظر مصرف سوخت و آلایندگی‌ها در دستور کارقرار داده و هم اکنون نیز پروژه ارتقای موتور ملی EF7 و TU5  را در دست اجرا دارد.

وی در مورد آلودگی هوای شهر تهران یادآوری کرد: براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران،‌ سهم خودروهای سواری از آلودگی هوا تنها ۱.۴ درصد است و ۶. ۹۸ درصد دیگر مربوط به دیگر وسایل نقلیه موتوری مثل اتوبوس، ‌کامیون، موتورسیکلت و هچنین صنایع آلاینده است.

معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، آلودگی این روزهای کلان‌شهرها را ناشی از ذرات معلق به خصوص با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون (۲.۵pm) دانست و گفت: ‌دور از انصاف است که معضل آلودگی هوا را معطوف به خودروسازان کنند.

وی تاکید کرد: ‌تمامی محصولات ایران خودرو هم اکنون براساس استانداردهای آلایندگی یورو ۴ تولید می‌شود که از سال آینده این استاندارد به یورو ۵ ارتقا خواهد یافت.

پورمجیب تصریح کرد:‌ در سال‌های گذشته با همکاری مشترک خودروسازان، وزارت نفت و سازمان محیط زیست با اجرای استاندارد آلایندگی یورو۴، میانگین غلظت همه آلاینده‌های اندازه گیری شده روند کاهشی داشته است.

ایکوپرس

قیمت محصولات ایران خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "محصولات ایران خودرو استانداردهای لازم را دارند"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
تراب
مهمان

ابتدا میبایست ازاین نامسولان در خودروسازی پرسید تعریف شما از استاندارد چیه و مثلا یه خودرو مربوط به دهه هشتاد میلادی چطور استاندارد آلایندگی و ایمنیش با یه خودرو تولید مثلا آلمان و ژاپن برابری می‌کنه یعنی اینقدر توهین به شعور مردم هم خودش پیگرد قانونی داره و امیدوارم مدعی العموم اقدام قانونی انجام بده