محصول جدید ایران خودرو را بیشتر بشناسید

یکشنبه 22 تیر 99 ساعت 17:03
محصول جدید ایران خودرو را بیشتر بشناسید

این روزها نقل محصول جدید شرکت صنعتی ایران ‌خودرو (پروژه ۱۳۲K) که به برنامه پیش‌فروش تیرماه به عنوان طرح فروش مشارکتی در دو نوع دستی و اتوماتیک اضافه شده، بسیار است؛ این گزارش به معرفی ویژگی‌های این محصول جدید ایران‌خودرو، قیمت تقریبی و نحوه و زمان عرضه آن می‌پردازد.

این محصول جدید ایران‌خودرو در طرح پیش ‌فروش اخیر محصولات این گروه خودروسازی به عنوان طرح مشارکت در تولید در کنار هشت محصول دیگر ایران‌ خودرو عرضه شده است که به گفته قائم مقام ایران‌خودرو در امور بازاریابی و فروش ایران‌خودرو، تا صبح دیروز(شنبه)، بیش از ۶۰ هزار نفر برای خودوری k132 پیش‌ ثبت ‌نام کرده‌اند.

سود مشارکت در این طرح برای این محصول جدید، شش تا ۹  درصد خواهد بود و موعد تحویل آن از ۱۲ تا ۱۴ ماه درنظر گرفته شده است. 

در رابطه با قیمت محصول جدید ایران‌خودرو که به گفته مدیرعامل این شرکت خودروسازی، نام آن به زودی تصویب و اعلام می‌شود، نیز باید گفت که برای پیش ثبت‌نام این محصول در طرح مشارکت در تولید  به صورت علی‌الحساب برای مدل دستی آن ۱۱۹  میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و برای گیبرکس اتوماتیک آن ۱۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه این مبالغ به صورت پیش ‌پرداخت است، به گفته محسن ناقدی قائم مقام مدیرعامل این شرکت صنعتی در امر بازاریابی و فروش ایران‌خودرو قیمت توافقی برای این خودرو در نظر گرفته خواهد شد اما سعی بر این است تا با کمترین هزینه‌ این پروژه به سرانجام برسد و در نهایت هم قیمت آن در زمان تحویل توسط دستگاه‌های متولی تعیین خواهد شد و ایران خودرو موظف است بر اساس آن قیمت ها تحویل دهد، اما قطعا با توجه به ویژگی‌های این خودرو و با توجه به اینکه دارای رقیب در بازار است، قیمت آن رقابتی خواهد بود اما مشتریان در زمان عرضه متوجه قیمت عادلانه آن خواهند شد. با توجه به اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر در برنامه مشارکت در تولید این محصول در پیش ثبت‌نام این خودرو علاقه نشان داده‌اند، نشان می‌دهد که مردم از قیمت‌گذاری آن ناراضی نیستند.

علاوه براین طبق تاکید مدیرعامل ایران‌ خودرو، طرح فروش مشارکت در تولید این خودرو برای تحویل در سال آینده، منافاتی با برنامه تولید سال جاری ندارد و ایران‌خودرو برنامه تولید هزار دستگاه در سال جاری را در دستور کار خود قرار داده است.

این خودرو محصول دیگر خودرویی سدان در کلاس ابعادی C است که در دو مدل با گیربکس دستی و اتوماتیک و با دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو ۵ راهی بازار خواهد شد. از جمله ویژگی‌های محصول جدید ایران‌خودرو می‌توان گفت که نوع موتور این خودرو EC5، حجم موتور (cc 1600)، حداکثر توان موتور آن ۱۱۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر در ۴۸۰۰ دور در دقیقه است که  ۱۶ سوپاپ داشته و سوخت آن سوخت سازگاربنزین بدون سرب اکتان ۹۵ است.

همچنین سیستم انژکتوری پاشش چند نقطه‌ای،  حداکثر سرعت (km/h 190)، سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک هم از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.

علاوه براین در پروژه K132،   ترمزهای جلو و عقب دیسکی(ABS، HSA، ESC، EBA)، کیسه هوای ایمنی (Airbag) راننده و سرنشین، سیستم پایش فشار باد تایرها (TPMS)، صندلی‌های جلو برقی، دوربین دیدعقب، آینه‌های برقی تاشونده راهنمادار، سیستم هشداردهنده مالتی پلکس، سان‌روف، چراغ روشن‌کننده فضای پایین داخل کابین (Foot lamp)،   سیستم تهویه هوای اتوماتیک، ورود بدون کلیدو چراغ های جلو مجهز به لامپ نئون و چراغ روز ( Day Light) نیز درنظر گرفته شده است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "محصول جدید ایران خودرو را بیشتر بشناسید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اراس
مهمان

بنویسید سال جهش قیمتها خاک تو سررمون واسه مملکتمون برای پراید باید دوسال صبر کنی ازاون ور شرککت تویوتا باتحویل اانی بدون مشتری مانده