همکاری شرکت‌های دانش بنیان با ایران خودرو برای تولید خودروهای برقی

چهارشنبه 20 شهریور 98 ساعت 12:42
همکاری شرکت‌های دانش بنیان با ایران خودرو برای تولید خودروهای برقی

در دیدار مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو با معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری همکاری شرکت‌های دانش بنیان برای طراحی و تولید خودروهای برقی مورد تاکید قرار گرفت.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس ‌جمهوری در این دیدار بر همکاری با شرکت صنعتی ایران خودرو و ایجاد حلقه‌های ارتباطی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و این گروه صنعتی تاکید کرد.

طبق اعلام ایران خودرو، وی ضمن تأیید فعالیت‌های انجام شده در شرکت صنعتی ایران خودرو تاکنون، برای همکاری و تأمین فعالیت‌های فناورانه دانش بنیان با حمایت نهادهای مالی کشور اعلام آمادگی کرد.

فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت صنعتی ایران‌خودرو هم در این دیدار با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه صنعت خودرو گفت: برای ایجاد یک چهره خوب و مطمئن از صنعت خودرو برای مردم و حاکمیت نیاز به حرکت جهادی و نیز پشتوانه فناوری و نوآوری دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به حرکت‌های ایجاد شده در شرکت خودروسازی برای استفاده از دانشمندان و مهندسین جوان و خلاق کشور افزود: قصد داریم با محوریت و پرچم‌داری شرکت خودروسازی و به کارگیری توان کشور در حوزه‌های گوناگون، یک حرکت یکپارچه و منسجم برای دستیابی به محصولات جدید از جمله خودروهای برقی ایجاد کنیم.

مدیرعامل ایران ‌خودرو همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تولید خودروهای برقی را از سیاست‌های گروه صنعتی برشمرد و گفت: برای تحقق این مهم  حمایتهای مالی و معنوی معاون علمی وفناوری رئیس ‌جمهوری و نهادهای قانون‌گذار برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز آن بسیار ضروری است.

وی با اشاره به توجه به حوزه‌های فناورانه برای ارتقای کیفی و تولید محصولات جدید، اظهار کرد: اجرای هرچه زودتر تعهدات به مشتریان، سرمایه‌گذاری برای توسعه محصول و افزایش داخلی‌سازی قطعات از اولویت‌های کاری ایران خودرو است.

ایساکو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar