کاهش ارزبری ۱۳۸ میلیون یورویی در ایران خودرو

دوشنبه 5 آبان 99 ساعت 10:52
کاهش ارزبری 138 میلیون یورویی در ایران خودرو

شرکت صنعتی ایران خودرو در راستای اجرای راهبرد اقتصاد مقاومتی، موفق شده از سال پیش تاکنون ۱۳۸ میلیون یورو کاهش ارزبری ناشی از پروژه های ساخت داخل را محقق کرده و آن را در بخش های توسعه محصول سرمایه گذاری کند.

با تشکیل ستاد ساخت داخل در شرکت صنعتی ایران خودرو در سال اخیر، تعمیق ساخت داخل مواد اولیه، قطعات و مجموعه‌های خودرویی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شده است.

این خودروساز پروژه‌های گوناگون داخلی سازی را با سازندگان، تامین‌کنندگان مواد اولیه،‌ صنایع دفاع و هوا فضای سپاه و همچنین مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان به اجرا گذاشته است.

بخشی از اهداف خودکفایی از طریق پروژه‌های داخلی سازی هم از طرف وزارت صمت در قالب میزهای یک تا چهار خودکفایی تعریف و دنبال شده که در این بخش تاکنون کاهش ارزبری ۵۳ میلیون یورویی محقق شده است. پروژه های بهینه سازی طراحی هم کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی را به همراه داشته است.

پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد اولیه خارج از میزهای وزارت صمت هم تاکنون کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را به دنبال داشته است.

این صرفه جویی ارزی، تبدیل به پروژه‌های توسعه محصول شده و در بخش های گوناگون از جمله توسعه قوای محرکه، طراحی پلتفرم و توسعه محصولات جاری در مجموع در قالب ۲۱ پروژه توسعه محصول در شرکت صنعتی ایران خودرو سرمایه گذاری شده است.

ایران خودرو کاهش ۱۵۳ میلیون یورویی ارزبری تولید در سال جاری را هدف‌گذاری کرده و با همکاری مجموعه سازندگان، شرکت های دانش بنیان و نهادهای توانمند دیگر به دنبال تحقق آن است.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar