بازار خودرو با اخذ مالیات مدیریت نخواهد شد

سه شنبه 24 تیر 99 ساعت 10:29
بازار خودرو با اخذ مالیات مدیریت نخواهد شد

کارشناس صنعت خودرو گفت: در وضعیت کنونی نه تنها بازار خودرو با اخذ مالیات مدیریت نخواهد شد بلکه بیشتر هیجان زده می‌شود.

امیرحسن کاکایی اظهار کرد: مالیات یک مفهوم ارزشمند است شکی نیست که دولت‌های مدرن از طریق مالیات هزینه‌های خود را مدیریت و درآمد کسب می‌کنند.

کارشناس صنعت خودرو با ذکر اینکه اصل مالیات موضوع خوبی است، افزود:، اما وضعیت فعلی جامعه پیچیده است و نه تنها مالیات در خصوص خودرو بلکه برای سایر مسائل هم باید مراقب باشیم که اثرات آن چگونه است.

وی گفت: متاسفانه بازار خودرو به خاطر اتفاقاتی که افتاد در دو سال اخیر به شدت بهم ریخت.

کاکایی با اشاره به دو دلیل بهم ریختگی بازار خودرو، بیان کرد: تحریم باعث شد ظرفیت تولید کاهش یابد که در حال مدیریت آن هستند، اما علت دوم قیمتگذاری غلط خودرو است که به واسطه آن سعی در کنترل قیمت داشتند، اما متاسفانه نه تنها قیمت کنترل نشد بلکه زیان به صنعت خودرو وارد شد و صنعتی که می‌توانست با سرمایه گذاری تکمیلی داخلی سازی را توسعه دهد و از تهدید تحریم، فرصت طلایی بسازد از دست رفت و موجب شد تولید کمتر از نیازی است در بازار وجود دارد.

کارشناس صنعت خودرو یادآوری کرد: یک حلقه باطلی اتفاق افتاد در حالی که با افزایش قیمت می‌توانست یک فرصت سازی شود برای ایجاد ظرفیت‌های تکمیلی متاسفانه با چالش جدی در تولید رو به رو شد.

وی تصریح کرد: دلیل اصلی معضل بازار خودرو کماکان ادامه دارد و به جای اینکه دولتمردان مشکل اصلی را حل کنند هر روز یک ایده جدید می‌دهند.

کاکایی گفت: قرعه کش قرار بود بازار را کنترل کند، اما توفیق چندانی نداشت و باعث تحریک بیشتر بازار شد و هزینه‌های خودروسازی را بالا برد.

کارشناس صنعت خودرو با ذکر اینکه مالیات در مقطع کنونی به افزایش قیمت دامن می‌زند، افزود: به خاطر اینکه تولید کم است و سرمایه سرگردان زیاد وعرضه کننده هزینه مالیات را از مصرف کننده می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در وضعیت فعلی نه تنها بازار خودرو با اخذ مالیات مدیریت نخواهد شد بلکه بیشتر هیجان زده می‌شود.

میزان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar