کارت سوخت جایگاه‌ داران کلا جمع‌ آوری نمی‌ شود

شنبه 25 فروردین 03 ساعت 11:38
کارت سوخت جایگاه‌ داران کلا جمع‌ آوری نمی‌ شود

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تا زمانی که دولت تصمیم خاصی در زمینه مصارفی که بیشتر از سهمیه کارت وجود دارد؛ اتخاذ نکند، کارت‌های جایگاه‌داران کلا جمع‌آوری نمی‌شود.

علی‌اکبر عرب‌عامری درباره جمع‌آوری کارت‌های جایگاه‌داران اظهار داشت: ما در اسفند به ازای هر دو نازل یک کارت تعبیه کرده بودیم که در جایگاه‌های پرتردد در اختیار جایگاه قرار داده می‌شد و در جایگاه‌های خلوت نیمی از کارت‌ها در اختیار جایگاه‌دار قرار می‌گرفت در ایام تعطیلات باتوجه به اینکه حجم مسافرت‌ها افزایش پیدا می‌کند ما تعداد کارت‌های آزاد جایگاه را اضافه کردیم یعنی مخصوصا در مسیرهای پرتردد تعداد کارت جایگاه را از ۲ برابر تا ۴ برابر افزایش دادیم این شرایط مربوط به شرایط سفر بود و بنا داریم بعد از تعطیلات عید فطر و یا ابتدای اردیبشهت ماه تعداد کارت‌ها را به حالت عادی برگردانیم، یعنی کارت‌های مازاد زمان سفر را جمع‌آوری می‌کنیم. 

فعلا کارت جایگاه‌داران کلا جمع‌آوری نمی‌شود

وی تاکید کرد: تا زمانی که دولت تصمیم خاصی در زمینه مصارفی که بیشتر از سهمیه کارت وجود دارد؛ اتخاذ نکند، کارت‌های جایگاه‌داران کلا جمع‌آوری نمی‌شود.

شرایط صدور کارت سوخت شخصی

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در خصوص تامین کارت سوخت شخصی تصریح کرد : در حال حاضر زیر یک درصد از خودروها کارت سوخت شخصی در اختیار ندارند، ما اوایل سال ۱۴۰۱ به دلیل کرونا و برخی مسائل شرکت‌های تولیدکننده بابت تامین کارت خام مشکل داشتیم اما از اردیبهشت و خرداد همان سال توانستیم کارت خام را تامین کنیم و اکنون حدود ۲ میلیون کارت خام در اختیار داریم و کسی که در خواست بدهد سریعا نسبتا به صدور اقدام خواهد شد.

وی تعداد کل درخواست کارت در نوبت  را ۲۶ هزار فقره عنوان کرد و افزود: اطلاعات این کارت‌ها را در اختیار ناجی قرار می‌دهیم و بعد از بازگشت اطلاعات شرکت تولیدکننده ظرف کمتر از یک هفته کارت را صادر می‌کند و با فرایند پاکت‌گذاری و پست یک ماه طول می‌کشد.

عرب‌عامری گفت: ما اکنون کارت خام در اختیار داریم و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ درخواست داده و کارت را دریافت کنند. 

مفقودی‌ها چه کنند؟

وی درباره کارت‌های مفقودی خاطرنشان کرد: کسانی که کارت‌شان مفقود شده می‌توانند به سامانه GTS.IR مراجعه کنند و PAN و یا مشخصات خودرو را وارد کنند و اگر کارت در جایگاه جا مانده باشد مراجعه و کارت را دریافت کند و در غیر این صورت می‌تواند درخواست المثنی کند.

سهمیه‌ها تغییر نمی‌کند

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی درباره تغییر سهمیه بیان داشت: سهمیه‌ها  تغییری نمی‌کند و به اندازه همان مقادیری که قبلا بوده شارژ می‌شود.

کارتی خرید و فروش نمی‌شود

وی در خصوص شایعات مربوط به خرید و فروش کارت توضیح داد: خرید کارت با قیمت‌های نجومی ۲۰ میلیون که عنوان می‌شود در مورد تهران و یا دیگر شهرها منطقی نیست و توجیهی برای خریدار ندارد، اگر موضوع قاچاق هم است در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان که شرایط خاص دارند کدینگ است یعنی اگر کسی کارت را خریداری کند؛ نمی‌تواند در این استان‌ها استفاده کند.

وضعیت توزیع بنزین سوپر

عرب‌عامری درباره وضعیت بنزین سوپر گفت: باتوجه به اینکه مصرف بنزین معمولی بیشتر است تمرکز بر تولید این بنزین است و تقاضای بنزین سوپر تاحدی بیشتر از عرضه است اما در کلان‌شهرها و جایگاه‌هایی که زیرساخت بنزین سوپر را دارند ارسال صورت می‌گیرد.

مصرف به شرایط قبل برگشت

وی در خصوص میزان مصرف بنزین تاکید کرد: ما امسال به ۱۵۲ میلیون لیتر مصرف را هم تجربه کردیم و بعد از آن میزان کاهش پیدا کرد و اکنون به شرایط قبل از تعطیلات برگشته‌ایم.

ایلنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "کارت سوخت جایگاه‌ داران کلا جمع‌ آوری نمی‌ شود"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شهرام
مهمان

قابل توجه جایگاههایی که تا یه خبر شنیدن ***بازیشون گل کرد و کارت جایگاه رو قایم کردن.