بیمه اُفت قیمت خودرو در حوادث تعریف شود

دوشنبه 13 خرداد 98 ساعت 10:45
بیمه اُفت قیمت خودرو در حوادث تعریف شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از آنجایی که بیمه افت قیمت خودرو در حوادث تعریف نشده است بیمه گر نمی‌تواند در پی خسارت به خودرو، افت قیمت را پرداخت کند.

عزت الله یوسفیان ملأ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس،  حق بیمه بدنه خودرو شامل افت قیمت نمی‌شود، گفت: شرکت بیمه در محدوده قرارداده بیمه گذار اقدام می‌کند و بر همان اساس خسارت پرداخت می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: پس اگر کسی بیمه شخص ثالث برای خودرو بگیرد در صورت تصادفی که منجر به حادثه جانی شود، بیمه مسئول پرداخت هزینه‌های جانی است، در مورد بیمه بدنه هم بیمه این گونه عمل می‌کند و خسارت وارد شده به بدنه خود را می‌پردازد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی در مورد پرداخت افت قیمت خودرو از طرف شرکت‌های بیمه، بیان داشت: در این وضعیت نمی‌توان از بیمه خسارت افت قیمت برای خودرویی که بیمه بدنه دارد، دریافت کرد، پس با بیمه بدنه نمی‌توان مابه التفاوت قیمت خودرو را پس از تصادف حساب و کتاب کرد.

وی تاکید کرد: با این حال اگر خسارت وارده به بدنه خودرویی قابل محاسبه و تبدیل به ریال شود محاکم می‌توانند نسبت به آن رأی دهند و بگویند برای جبران خسارت وارده به خودرو و افت قیمت خودرو، مقصر هزینه‌ای را پرداخت کند.

یوسفیان ملأ بیان داشت: هیچ کجای دنیا شرکت بیمه گذار و بیمه کننده خودرو نسبت به قیمت گذاری و پرداخت مابه التفاوت قیمت به خاطر تصادف اقدام نمی‌کند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مگر اینکه افت قیمت خودرو قابل بیمه شدن پیدا کند به عبارتی بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه افت قیمت خودرو در نظر گرفته شود، در صورتی که چنین تعریفی انجام گیرد، می‌توان نسبت به دریافت خسارت این موضوع از بیمه اقدام کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با این حال تا کنون چنین موضوعی وجود نداشته و بیمه در محدوده قرارداد خود خسارت پرداخت می‌کند، از آنجایی که قیمت خودروها افزایش یافته و در شهرهای شلوغ احتمال تصادف زیاد است باید تعرفه بیمه افزایش پیدا کند تا بیمه بخش بیشتری از خسارت وارده را پرداخت کند.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar