مقیمی: اجرای قرارداد ۲۵۰دستگاهی تا پایان سال ۹۹ به پایان می رسد.

شنبه 18 بهمن 99 ساعت 18:06
مقیمی: اجرای قرارداد ۲۵۰دستگاهی تا پایان سال 99 به پایان می رسد.

مرحله دوم از قرارداد تحویل ۲۵۰ دستگاه مینی‌بوس و اتوبوس به شهرداری تهران، با تحویل ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران انجام شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس و تحویل تاکسی های نوسازی شده ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران، باگفتن این‌ که در مرحله نخست این قرارداد، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به شهرداری تهران تحویل داده شد، افزود: به این ترتیب در مجموع ۲۱۰ دستگاه خودرو تحویل داده شده و ۴۰ دستگاه از آن باقی مانده است که این میزان هم تا پایان سال ۹۹ و زودتر از موعد مقرر، تحویل داده خواهد شد.

 

دستگاه اتوبوس و مینی بوس

 

فرشاد مقیمی با ذکر این‌که بعد از ۹ سال توقف، خط تولید اتوبوس در مجموعه ایران خودرو دیزل احیا شد، بیان کرد: این اقدام با کاهش ارزبری ۵۸ هزار یورویی در هر اتوبوس آغاز شد، اما در جهاد خودکفایی که در شرکت ایران خودرو و ایران خودرو دیزل صورت گرفته، امروز مبلغ کل ارزبری به حدود ۴۴ هزار یورو رسیده است. اگر این روند و سفارش گذاری ها به موقع انجام شود، تا سال ۱۴۰۰ این میزان ارزبری به ۳۳ هزار یورو کاهش خواهد یافت.
وی با بیان این‌که در حوزه تولید اتوبوس برقی نیز آمادگی خود را اعلام کرده ایم، بیان کرد: در این زمینه هماهنگی ها صورت گرفته و در صورت تامین مالی، برنامه ما در تولید اتوبوس برقی در ایران کاملا روشن و مشخص است. 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به قرارداد منعقد شده با شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: در پی این قرارداد، با شهرداری مشهد، البرز، همدان و سایر شهرها نیز قراردادهایی را منعقد کردیم. آمادگی تحویل دست کم دو هزار دستگاه اتوبوس در سال ۱۴۰۰ را داریم واگر سفارشی وجود دارد، برنامه ریزی تولید آن را انجام دهیم.
او با اشاره به ایجاد اشتغال در شرکت ایران خودرو دیزل هم زمان با توسعه و جهش تولید صورت گرفته در این خودروساز، تصریح کرد: با توجه به داخلی سازی هایی که شکل گرفته، حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر نیروی کار به مجموعه ایران خودرو دیزل، شرکت های تابعه و تامین کنندگان اضافه شده است. 

اقتصاد آنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar