خیز شهرداری برای خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس

سه شنبه 17 تیر 99 ساعت 10:54
خیز شهرداری برای خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نظرات خود را در مورد افزایش اختیارات مالی شهردار برای توسعه حمل و نقل عمومی بیان کردند.

پس از اعطای لایحه دو فوریتی افزایش اختیارات مالی شهردار، اعضای شورا به بیان نظرات خود پرداختند و رسولی به عنوان موافق گفت: ما به دو فوریت این لایحه رای می‌دهیم اما سه سال است که اتوبوسرانی می‌خواهد اساسنامه خود را به صحن شورا بیاورد و دیگر امسال باید این اتفاق رخ بدهد.

بهاره آروین هم با طرح سوالی گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت کاری مدیریت شهری ست اما این ۱۵۰۰ میلیارد تومان را چگونه تامین می‌کنید؟.

الهام فخاری هم در مخالفت با این دو فوریت گفت: اهمیت طرح دو فوریتی مشخص است و از جلسه قبل گویا بنا بر این بوده که این لایحه به طور دو فوریت بیاید اما چرا معاونین شهردار در مورد اهمیت این دو فوریت با شورا صحبت نکردند و تعامل یکطرفه امکان پذیر نیست.

محمود میرلوحی هم با ذکر این که مسئله تامین اتوبوس تهران بسیار مهم است گفت: ۱۰ سال است که متاسفانه هیچ اتوبوسی به پایتخت تزریق نشده و سن اتوبوس‌ها به ۱۳ سال رسیده است.

وی با ذکر این که قرار بود براساس برنامه توسعه ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس وارد تهران شود اما نشد گفت: کاش در زمانی که ارز ۴۲۰۰ داشتند اتوبوس وارد می‌کردند.

محسن هاشمی در دفاع از این لایحه دو فوریتی اظهار کرد: مدتهاست که می‌خواهیم حمل و نقل را تقویت کنیم اما تحریم‌ها و خرید خارجی به یکباره مشکلاتی را ایجاد کرد.

وی با ذکر این که در حالی با مشکل اتوبوس رو به رو بودیم که به یکباره ایران خودرو اعلام کرد که امکان تولید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس دارد گفت: علاوه بر شهرداری تهران، مابقی شهرداری‌ها هم خواستار خرید بودند و به اصطلاح مشتری پای این ۱۲۰ اتوبوس وجود دارد واگر تعلل کنیم این مسئله هم از دست می‌رود.

وی با ذکر این که مسئله قیمت ارز این روزها بسیار مهم است و اهمیت این لایحه دو فوریتی را چهار فوریتی می‌کند افزود: زمانی که شهرداری وارد مذاکره با ایران خودرو شد قیمت ارز ۱۸ هزار تومان بود اما امروز قیمت ارز به نزدیک ۲۲ هزار تومان رسیده و کاسب کاران می‌دانند که باید این گونه خریدها را روی هوا بزنند لذا باید امروز هم به عنوان مجمع اتوبوسرانی تصمیم بگیریم و به آنها اجازه دهیم که قرارداد اتوبوس‌ها را ببندند وهم به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر تهران باید سقف معاملات شهردار را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بهتر است تعلل نکنیم چون که امروز خوشحال بودم که حناچی  مدام تماس گرفته و این موضوع را پیگیری می‌کرد و حالا که جسارت و سرعت عمل را در شهرداری می‌بینیم و امیدوارانه کار را شروع کردند بهتر است با سوالات و تذکراتمان جلویشان را نگیریم تا دلسرد نشوند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar