سوار خودروهای پلاک شخصی نشوید

چهارشنبه 27 آذر 98 ساعت 09:27
سوار خودروهای پلاک شخصی نشوید

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: قطعاً تخلفاتی در زمینه کرایه‌های بین‌شهری انجام گرفته است ولی از مردم می‌خواهیم با خودروهای سواری پلاک شخصی سفر نکنند؛ چون که نمی‌توان آن‌ها را رصد کرد.

عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: قطعاً تخلفاتی در زمینه کرایه وسایل حمل‌ونقل عمومی بین شهری انجام گرفته ولی شمار آن‌ها زیاد نیست. در این رابطه حتماً با متخلفان برخورد می‌کنیم.

وی افزود: مشکل اصلی ما در این زمینه، خودروهای سواری‌ پلاک شخصی است که غیر قانونی مسافرکشی می‌کنند و به همین خاطر از مردم می‌خواهیم سوار این خودروها نشوند و به دلیل کرایه کمتر ریسک استفاده از این خودروها را نپذیرند.

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه  مردم با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی مثل خودروهای سواری کرایه پلاک عمومی می‌توانند از خدمات در نظر گرفته شده بهره مند شوند، یادآوری کرد: از طرف دیگر  سواری‌های کرایه پلاک عمومی قابل رصد و کنترل بوده و حتی سرعت آن‌ها را هم می‌توان رصد کرد. به همین خاطر است که بر اساس گزارش‌های رسمی موجود، میزان تصادفات جاده‌ای در سواری‌های کرایه پلاک عمومی بسیار کم است و عمدتاً شاهد تصادف سواری‌های پلاک شخصی‌ هستیم.

حسن نیا اعلام کرد: از طرف دیگر سواری‌های کرایه پلاک عمومی و سرنشینان آن‌ها بیمه هستند و از این جهت می‌توان مطمئن‌تر با آن‌ها سفر کرد؛ بنابراین با توجه به این مزایا و دیگر ویژگی‌هایی که  خودروهای سواری پلاک عمومی دارند، از مردم می‌خواهیم به هیچ وجه از سواری‌های مسافرکش پلاک شخصی برای انجام سفرهای بین‌شهری خود استفاده نکنند تا بتوانیم بر رفتار و عملکرد رانندگان در همه مسیرها نظارت کافی داشته باشیم و از حقوق مسافران دفاع کنیم.

وی با اشاره به کسانی که تمایل دارند در بخش ناوگان حمل‌ونقل عمومی بین شهری خدمت کنند، اظهار کرد: ما از این افراد استقبال می‌کنیم و حتی برای خرید اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه پلاک عمومی به آنها کمک خواهیم کرد و تسهیلاتی را برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar