شماره گذاری ۵۰۰۰ تاکسی با استاندارد یورو ۴

یکشنبه 2 شهریور 99 ساعت 11:00
شماره گذاری 5000 تاکسی با استاندارد یورو 4

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند ۹۴ با همکاری دستگاه‌های گوناگون از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها، گفت: در اجرای این طرح تا کنون ۶۸ هزار و ۸۸۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

مرتضی ضامنی  ضمن عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش،  اظهار داشت: فرا رسیدن ماه محرم و هفته دولت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر را پاس و گرامی می‌داریم.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در رابطه با نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور بطور مستمر پیگیر نوسازی تاکسی‌های فرسوده در همکاری با دیگر دستگاه‌ها می‌باشند.

وی افزود: موافقت دولت با شماره گذاری تعدادی تاکسی با استاندارد یورو ۴ ابلاغ شد و قرار شد که ۵۰۰۰ دستگاه تاکسی در این قالب به متقاضیانی که از قبل ثبت نام کرده بودند و متقاضیان جدید تا ۳۰ مهر ماه امسال شماره گذاری و تحویل داده شود.

ضامنی تشریح کرد: در همین راستا از اوائل مرداد، تعداد ۱۴۴۶ پیش فاکتور توسط خودرو ساز صادر که ۷۲۶ دستگاه تاکسی جدید با استاندارد یورو ۴ تحویل متقاضیان شد.

این مسئول در ادامه به موضوع ساماندهی سروریس مدارس اشاره کرد و گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با سرویس مدارس از طریق سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) در حال انجام می باشد.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اضافه کرد: برای سال تحصیلی آتی پس از اعلام فراخوان تعداد ۱۴۰۰ شرکت حمل و نقل در حوزه سرویس مدارس ثبت نام کردند که ۱۰۰۰ شرکت پس از دریافت مدارک مورد تائید قرار گرفته است.

وی در رابطه با ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدرسه که از ۲۵ مرداد شروع شده است، گفت: تاکنون ۶۵ هزار راننده در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و امور اجرایی این بخش از طرف دستگاه‌های ذیربط در حال پیگیری است.

ضامنی همچنین به ساماندهی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی اشاره و اظهار کرد: ساماندهی این امر در شهرهای مختلف بر بستر سامانه اطلاعات سفر (سماس) در حال اجراست.

وی ادامه داد: ناوگان فعال در این بخش با ثبت پیمایش در این سامانه متناسب با پیمایش انجام داده از سهمیه یارانه ای سوخت بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور ضمن گرامی داشت یاد و خاطره آن‌دسته از راننده‌های ناوگان تاکسیرانی شهری که طی ماه‌های گذشته براثر ابتلا به کووید ۱۹جان خود را از دست داده اند، در تشریح تسهیلات اعطایی به رانندگان تاکسی در پی شیوع کرونا گفت: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آنها اعطا شده که اولین آن با همکاری بنیاد علوی از طرف بنیاد مستضعفان برای رانندگان آسیب دیده به طور قرض الحسنه و به مبلغ دو میلیون تومان پرداخت می شود که تا کنون ۱۶ هزار نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: تسهیلات مشاغل آسیب دیده هم توسط وزارت رفاه به مبلغ شش میلیون تومان به تمامی رانندگان تاکسی و سرویس مدارس که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و بیمه ویژه رانندگی تامین اجتماعی دارند و یا فاقد بیمه هستند پرداخت می شود. رانندگان پس از ثبت نام در سامانه کارا با احراز فعالیت آنها به شعبه بانک برای اخذ وام شش میلیون تومانی با سفته و یا چک به عنوان ضامن معرفی خواهند شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar