منتفی شدن پیش فروش بلیت‌های نوروزی

دوشنبه 19 اسفند 98 ساعت 14:58
منتفی شدن پیش فروش بلیت‌های نوروزی

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از منتفی شدن بلیت سفرهای نوروزی خبر داد.

داریوش باقرجوان  در خصوص ممنوعیت سفر با اتوبوس به بعضی شهرها در پی شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این مورد تابع تصمیمات ستاد مرکزی کروناست و شهرهایی که این ستاد به ما اعلام کند، اجازه رفت و آمد سرویس‌های ناوگان عمومی را نخواهیم داد.

وی افزود: با این حال تا کنون به ما به طور مکتوب، ممنوعیت رفت و آمد با اتوبوس به بعضی شهرها اعلام نشده است. اگرچه که در آذربایجان غربی، شورای تأمین استان مصوب کرد تا از ورود اتوبوس به ارومیه از یکی از مسیرهای این شهر جلوگیری شود که بلافاصله دستگاه‌های ذی ربط از ورود ناوگان عمومی به این شهر ممانعت کردند. اما اینکه این موضوع به صورت سراسری و کشوری باشد، فعلاً دستورالعملی برای سازمان راهداری صادر نشده است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد استان‌های شمالی هم تصریح کرد: هم اکنون هرچند رفت و آمد در استان‌های شمالی برای خودروهای شخصی محدود شده، اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است؛ ولی از یکایک مسافران در ورودی شهرهای استان‌های شمالی غربالگری و تست کرونا انجام می‌شود.

به گفته باقرجوان، تردد اتوبوس‌ها و ناوگان عمومی حتی با پلاک‌های غیر بومی هم ممنوع نیست که این موضوع مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با کروناست.

وی در مورد توقف یا ادامه پیش فروش بلیت سفرهای جاده‌ای نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی هم یادآوری کرد: پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی دیگر به آن معنایی که در ایام اسفند سال‌های اخیر وجود داشت، امسال وجود ندارد اگرچه که همچنان بعضی سایت‌های فروش بلیت فعال هستند و اگر فردی بخواهد، می‌تواند بلیت اتوبوس برای تاریخ مورد نظر خریداری کند؛ اما توصیه ما به مردم این است که نوروز امسال در منازل خود باقی بمانند.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: پیش فروش بلیت اتوبوس به زمانی که احساس شور عرضه از تقاضا کمتر است، اختصاص دارد اما فعلاً پیش فروش سفرهای نوروزی منتفی شده است.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar