نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی

شنبه 7 تیر 99 ساعت 11:47
نوسازی 40 هزار دستگاه تاکسی

ضامنی گفت: بر اساس برنامه‌ ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال ۴۰ هزار تاکسی نوسازی شوند.

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص آخرین جزئیات نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال ۴۰ هزار تاکسی نوسازی شوند، البته در بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی مهم‌ترین موضوع توان خودروساز داخلی و ارائه تسهیلات به رانندگان است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۰۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: در بحث نوسازی صرف تصمیم گیری ما در اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مطرح نیست و باید توانایی دیگر دستگاه‌ها هم در این بخش مورد سنجش قرار گیرد.

ضامنی با تأکید بر اینکه خودرو‌های ناوگان تاکسیرانی تنها پژو و سمند هستند، گفت: با توجه به اینکه ۴ ماه از سال جاری گذشت، اما هنوز تکلیف خودرو‌های یورو ۵ مشخص نیست و به عقیده من باید از گروه خودروساز پرسید که اگر قرار بر تولید خودرو‌ با سطح آلایندگی یورو ۵ باشد چه تعداد دستگاه تاکسی می‌تواند تولید و عرضه کند.

او بیان کرد: اگر شرایط مهیا باشد و دیگر نهاد‌ها مانند محیط زیست، خودروساز و وزارت صمت فعالیت جدی داشته باشند، ظرف مدت دو سال می‌توانیم تمام ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده ناوگان تاکسیرانی کشور را نوسازی کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به این سوال که آیا گفته مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر نوسازی ۲۰ هزار دستگاه تاکسی در پایتخت تا انتهای سال جاری درست است یا خیر؟ گفت: فارغ از این نکته که نوسازی ناوگان تاکسیرانی در کلانشهر تهران از اولویت‌های ماست، اما تا امروز هیچ سهمیه‌ای برای نوسازی تاکسی کلانشهر‌ها در نظر گرفته نشده است.

باشگاه خبرنگاران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar